Ranking diet pudełkowych

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Ranking diet pudełkowych

Każdemu z nas w pewnym momencie życia przychodzi do głowy idiotyczny pomysł – wprowadzić w życie plan „zdrowa dieta” i odchudzać się. Wtedy z pomocą przychodzi dieta pudełkowa, która powinna przywozić nam smaczne dania ze składników od sprawdzonych lokalnych dostawców. A przynajmniej tak zawsze piszą na swoich stronach internetowych. W dietach pudełkowych siedzimy już jakiś czas, przetestowaliśmy kilka z nich. Sprawdź nasz ranking!

Ranking cateringów

Poniżej lista cateringów dietetycznych, które mieliśmy przyjemność (lub nieprzyjemność) spróbować. Pamiętaj, ta lista będzie się wydłużać, jak tylko będziemy próbować kolejne diety pudełkowe!

MiejsceCateringKod rabatowyWysokość rabatu
1.Republika Smakoszy1402516926dar20 zł
2.Tytka FitPRZEZZOLADEKDOSERCA8%
3.TIM CateringWGo3h05%
4.Zdrowy CateringBIE292405%
5.Kuchnia VikingaJdBVua10%
6.PowermealBIE707565%
7.Pyszna FabrykaJwiKDY5%
8.Wygodna Dieta
9.Fit Apetit BIE2923110%
10.Gastro PaczkaBIE601325%
11.MasterdietaBIE899715%
12.Tajm
13.SuviboxrxA9OF5%
14.5PDRV740x5%

Informacja dla cateringów dietetycznych – właścicieli oraz marketingowców

Chcesz dodać swój catering dietetyczny do naszego rankingu? Wyślijcie maila na kontakt@przez-zoladek-do-serca.pl, przetestujemy Wasze jedzonko i uzupełnimy nasz ranking!

Czynniki wpływające na ranking

Teraz powinieneś dowiedzieć się, co jest dla nas najważniejsze i według jakich kryteriów dany catering dietetyczny dostał się na określoną pozycję. Nie wszystko, co powiązane z cateringiem dietetycznym powinno brać udział w końcowej ocenie.

ranking

Zgrzewanie folii

Na co dzień to bardzo ważny czynnik, który może ułatwić lub utrudnić życie każdej osoby korzystającej z cateringu dietetycznego. Jeśli folia jest prawidłowo zgrzana z pudełkiem, to jedzenie zachowa świeżość, a my bez problemu będziemy w stanie ją zerwać bez rozlewania posiłku wokół siebie, albo o zgrozo… na siebie! Szczególnie ważne jest to przy półpłynnych czy płynnych posiłkach, którymi łatwo się ubrudzić zarówno w pracy, jak i w domu. 

Co gorsze, jeśli folia jest źle zgrzana, może to spowodować rozlanie posiłku na pozostałe pudełka w torbie, a wtedy całość jest po prostu zalana. 

Jeśli catering dietetyczny ma ustawioną dobrą temperaturę na zgrzewarce do folii, to bez problemu będziemy w stanie otworzyć nasz posiłek. 

BOK

Kto lubi sytuacje, w których potrzebuje wsparcia od jakiejś firmy, ale obsługa klienta nie odpowiada dzień… dwa dni, trzy dni… nie da się do nich dodzwonić, a o reklamację można płakać przez kilka dni lub tygodni, a i tak zostanie zignorowany? My tego nienawidzimy!

Jeśli mamy potrzebę – dzwonimy lub piszemy do cateringu dietetycznego. Powinien nam wytłumaczyć to, na czym nam zależy. Chodzi nie tylko o fachowość odpowiedzi, ale też o szybkość reakcji na zadane pytanie. 

Dobry catering dietetyczny pomoże, jeśli powiesz mu, jaki rodzaj diety Cię interesuje, co zalicza się do Twoich preferencji oraz jaki masz styl życia.

Im szybciej odpowie catering dietetyczny, tym lepiej dla niego – powoduje to kolejne punkty w rankingu cateringów dietetycznych.

Catering dietetyczny dostarczający własnym kurierem

Niektóre firmy cateringowe stawiają na własnego kuriera, który dostarcza diety. Tak! Inni korzystają z firm transportowych, które zajmują się na co dzień rozwożeniem paczek chłodniami na terenie całego kraju. Może zdarzyć się sytuacja, że zamówisz dietę w jednym cateringu dietetycznego, po tygodniu zamówisz w innym, a dietę przywiezie Ci… ta sama osoba!

Ocenić trzeba jednak dostawę kurierem, jeśli catering dietetyczny posiada swoje własne chłodnie. Zatrudniają oni inne osoby, niż pozostałe firmy, są szkoleni w inny sposób i to może powodować różnicę. Jeden kurier będzie nieogarnięty i zadzwoni nagle w środku  nocy, a drugi bezszelestnie przyniesie Twoją paczkę. To trzeba ocenić! 

Gotowanie zgodnie ze sztuką

Spaghetti z sosem bolognese z farfalle? A może burger bez bułki? Nasze czujne oko i znajomość podstaw kulinarnych pozwala nam na wytykanie niektórych błędów, które cateringom dietetycznym może się zdarzyć popełniać. 

W życiu tak jest, że nawet gówno możemy ładnie nazwać i opisać, ale wciąż będzie gównem. To, co dostajemy w pudełkach powinno być nazwane po imieniu, a nie pięknie brzmiącymi słowami!

Różnorodność posiłków

To, czego nienawidzimy w cateringu dietetycznym (lub w sumie nawet w codziennym życiu), to jedzenie ciągle tego samego. Niektóre z cateringów mogą nie trzymać się zasad różnorodności diety i będą serwować nam… dokładnie to samo codziennie. Jeśli się zastanawiasz – tak, przydarzył się nam taki przypadek, że jedliśmy 5 Placuszków Dziennie (sklej ze sobą cyfrę i dwie następne wielkie litery i będziesz wiedzieć jaki to catering dietetyczny).

Dania nie są różnorodne? Mega źle! Przymykamy na to oko tylko wtedy, jeśli zamawiamy dietę z wyborem menu – w takim wypadku często możemy się pomylić i sami wybrać złe posiłki, wybierając to samo dzień po dniu. W przypadku diet z wyborem menu zawsze określamy różnorodność i ilość posiłków możliwych do wyboru na każdy z posiłków w ciągu dnia.

Jakość składników

To również jest bardzo ważne przy cateringu dietetycznym. Tani catering dietetyczny może wykorzystywać tańsze składniki do swoich posiłków, obniżając tym samym jakość jedzenia. Może się zdarzyć również sytuacja, gdy miesiąc diety pudełkowej jest równowarty ceny wynajmu kawalerki w centrum Warszawy. W zależności od tego, co dostaniemy w pudełku jesteśmy w stanie określić, czy catering dietetyczny jedzie po jakości czy zbiera horrendalną marżę na swoich tanich produktach.

Świeżość posiłków

Ważne jest dla nas też to, żeby posiłki, które są dostarczane, były po prostu zdatne do spożycia. Jeśli są nieświeże, zgerowane, skiśnięte, gazowane, napęczniałe to zwyczajnie nadają się do kosza. Notorycznie powtarzająca się sytuacja zepsutych posiłków jest nie do przyjęcia, o czym również pamiętamy w rankingu cateringów.

Na świeżość lub nieświeżość posiłków wpływa wiele czynników, od sposobu zostawienia paczki (np. zawieszenie na płocie od wschodniej strony), używania chłodni przez kuriera, aż po świeżość składników (a szczególnie owoców i warzyw, które szybko się psują). Łatwo jest dojść do tego, co dokładnie poszło nie tak w diecie.

Stosunek ceny do jakości

To chyba finalny punkt dla każdego z cateringów i każdy musi się z tym zmierzyć. Połączenie wszystkich powyższych punktów to właśnie stosunek ceny do jakości. Im lepiej całościowo wypada catering dietetyczny, tym dla niego lepiej i tym wyższa dla niego pozycja w rankingu.

ranking

Czynniki nie wpływające na ranking

Dostawa ogólnodostępnym kurierem

Tak jak wcześniej określiliśmy – jeśli catering korzysta z własnego kuriera, to powinniśmy go ocenić. Jeśli jednak firma cateringowa korzysta z firm transportowych, to musimy na to przymknąć oko. To tak jakby oceniać sklep z elektroniką przez pryzmat dostawy kurierem DPD. To dwie niezależne od siebie firmy, a jedna tylko dostarcza informacje o Twoim adresie i Twojej paczce, a druga dostarcza ją pod Twoje drzwi (lub wiesza na płocie lub zapomina zawiesić).

System zamawiania diety (panel klienta)

Podobnie jak w przypadku kuriera – cateringi korzystają z kilku dostępnych na rynku systemów do zamawiania diety pudełkowej, więc między sobą nie różnią się diametralnie. Oczywiście są cateringi, które wykosztowały się dla swoich Klientów i utworzyły własny system, ale użyteczność tych rozwiązań jest bardzo subiektywna – dlatego nie możemy ich oceniać.

Smak potraw

Subiektywny jest również smak. Każdy, kto ma dziurę w dupie, ten mówi inaczej – tak powtarzała nam mama od wielu lat i to nam utkwiło bardzo w pamięci. Połowa z nas lubi połączenia mięsa ze słodkim, a druga połowa nienawidzi. Podobnie jest z koperkiem, kminkiem, wszelkimi ostrymi przyprawami czy kukurydzą. 

To czy danie będzie smakować, zależy od preferencji klienta.

ranking

Dieta pudełkowa – czy w ogóle warto?

O tym, czy opłaca się zamawiać dietę odchudzającą oferującą zbilansowane posiłki napisaliśmy już w osobnym wpisie – Catering dietetyczny – czy warto? Dla tych, którym nie chce się czytać, przypominamy, że:

  • dieta pudełkowa może zapewnić zdrowe odżywianie,
  • zamawiając dietę pudełkową ograniczysz niezdrowe przekąski,
  • dieta odchudzająca = zdrowe odchudzanie.

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, mieć dobre samopoczucie, skonsultować się z dietetykiem, aby dobrał Ci odpowiednią dietę, i wybrać odpowiednią kaloryczność, chcesz jeść różnorodne posiłki, to dieta pudełkowa jest dla Ciebie!