Zmiany potrądzikowe i nieestetyczne przebarwienia – jakie zabiegi mogą pomóc w leczeniu?

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Zmiany potrądzikowe i nieestetyczne przebarwienia – jakie zabiegi mogą pomóc w leczeniu?

Dla wielu osób uporanie się z trądzikiem jest dopiero pierwszym krokiem do gładkiej i pięknej skóry. W wyniku przewlekłych stanów zapalnych na twarzy często pojawiają się nieestetyczne przebarwienia i blizny, które są niezwykle trudne do usunięcia domowymi sposobami. Na szczęście istnieje wiele profesjonalnych zabiegów, które mogą pomóc nam osiągnąć zdrową skórę. Na które z nich warto się zdecydować? Podpowiadamy!

Najskuteczniejsze zabiegi w leczeniu zmian potrądzikowych

Skuteczność leczenia zmian potrądzikowych w głównej mierze zależy od właściwego doboru zabiegu i kosmetyków używanych na co dzień. W celu uzyskania specjalistycznej porady, przed wybraniem konkretnego zabiegu, warto skonsultować się z doświadczonym dermatologiem, który oceni stan naszej skóry i wskaże najlepszą, a zarazem najbezpieczniejszą drogę leczenia. Do najskuteczniejszych zabiegów, stosowanych w przypadku blizn i przebarwień potrądzikowych, należy laser frakcyjny, mezoterapia mikroigłowa, radiofrekwencja mikroigłowa i peelingi chemiczne.

Leczenie laserem frakcyjnym

Laserowa redukcja blizn i przebarwień potrądzikowych odbywa się z zastosowaniem profesjonalnego lasera CO2, który pozwala na wyeliminowanie zmian w sposób bezbolesny i bez ryzyka powikłań. Bardzo dużą zaletą lasera frakcyjnego jest ogromna uniwersalność, dzięki której może być on z powodzeniem stosowany w przypadku różnych rodzajów blizn. Laser frakcyjny CO2 wymusza naprawę uszkodzonej skóry – ubytki zostają wypełnione nowym kolagenem, w wyniku czego powierzchnia skóry wygładza się i przybiera jednolity koloryt. Efekty po zabiegu laserem frakcyjnym są spektakularne już po jednym zabiegu. W przypadku większych zmian często konieczne jest odbycie co najmniej kilku wizyt.

Mezoterapia mikroigłowa

Blizny i przebarwienia po trądziku często leczone są także podczas zabiegu mezoterapii igłowej. W celu usunięcia zmian stosowany jest specjalny derm roller lub urządzenie wyposażone w cienkie, pulsujące igiełki, które delikatnie i w kontrolowany sposób wbijają się w skórę, pobudzając ją do regeneracji. Włókna kolagenu i elastyny stymulowane są do odnowy, w wyniku czego skóra napina się i wygładza.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to kolejna bardzo skuteczna metoda, powszechnie stosowana w leczeniu zmian potrądzikowych. Łączy ona dwie techniki – nakłuwanie skóry mikroigłami, co pobudza naturalne procesy regeneracyjne oraz podgrzewanie skóry falą radiową, która stymuluje tkanki do odnowy. Skuteczność radiofrekwencji mikroigłowej jest porównywalna do leczenia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Jej największą zaletą jest brak efektu złuszczania naskórka, długotrwałe efekty oraz możliwość wykonywania przez cały rok (nawet w okresie intensywnego nasłonecznienia).

Peelingi chemiczne

Ostatnim polecanym zabiegiem jest peeling chemiczny, który jest jednym z najczęściej stosowanych, jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej. Jest on realizowany z zastosowaniem różnych związków chemicznych w dużym stężeniu, które wykazują silne działanie złuszczające. Skóra poddana peelingowi chemicznemu jest odświeżona i pobudzona do regeneracji i odbudowy.