Niezbędne składniki dla pięknych włosów

Blog przez żołądek do serca

Artykuł Sponsorowany

Niezbędne składniki dla pięknych włosów

Piękne, zdrowe i błyszczące włosy są naszą wizytówką, a ich stan jest ściśle powiązany ze zdrowiem. Jeśli brakuje Ci niezbędnych składników odżywczych, masz niedoborową dietę i dużo stresu, to Twój organizm potrzebuje dodatkowej uwagi. Sprawdź, jak zadbać o kondycję swoich kosmyków.

Na kondycję włosów może wpływać niedoborowa dieta, w tym niewystarczające spożycie białka, które stanowi główny budulec włosów. Co więcej, gdy w diecie brakuje niektórych substancji odżywczych, to efekty tego szybko dostrzeżemy na włosach. Począwszy od zwiększenia ich wypadania, poprzez osłabienie, a skończywszy na braku połysku. Co w takiej sytuacji zrobić? 

Suplementacja dla pięknych i zdrowych włosów 

To pierwszy krok. By jednak taka suplementacja była skuteczna i wymierzona w problem warto zacząć od badań, a potem dobrać do ich wyników suplementację brakujących składników. Wtedy efekty przyjdą znacznie szybciej. Oczywiście nie należy w tym przypadku zapomnieć o zdrowym stylu życia, który będzie sprzymierzeńcem w walce o piękne włosy.

Wśród składników, które są niezbędne dla zdrowia włosów możemy wymienić: 

  • witaminę C –  jest ona niezbędna do syntezy kolagenu, który jest ważną częścią struktury włosów. Niedobór witaminy C może także wpływać na wypadanie włosów. 
  • biotynę – która ma ogromny wpływ na kondycję włosów. Przyczynia się ona do pobudzenia cebulki włosa do porostu, a to sprawia, że rosną one szybciej niż zwykle. 
  • witaminę B12 – pomaga tworzyć czerwone krwinki, których zadaniem jest między innymi przenoszenie tlenu i składników odżywczych do skóry głowy, jak i mieszków włosowych. A to wszystko sprawia, że włosy rosną zdecydowanie lepiej, a prócz tego zmniejszone jest ich wypadanie. 
  • cynk – ma szczególne znaczenie dla zdrowia i kondycji włosów. Zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu, a także sprawia, że są mocne oraz zachowują swój blask. Wpływa także na uregulowanie pracy gruczołów łojowych. 
  • nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – w przypadku niedoboru kwasów tłuszczowych włosy stają się o wiele słabsze, rozdwajają im się końcówki, oraz mają tendencję do wypadania. 
  • żelazo -jest bardzo ważne w trakcie wzrostu włosów, jego niedobór szybko powoduje przejście włosów z fazy wzrostu, w fazę spoczynku, a to oznaczenia wzmożone wypadanie włosów i zahamowanie ich porostu.
  • selen – odpowiednie stężenie selenu w organizmie sprawi, że włosy będą elastyczne i sprężyste. 
  • miedź – wpływa na prawidłową strukturę włosów, a także hamuje ich wypadanie.

Gdzie szukać suplementów i kosmetyków, dzięki którym nasze włosy będą w lepszej kondycji? Odpowiedź jest prosta – drogeria internetowa. Dobór odpowiedniej suplementacji wraz z przemyślaną pielęgnacją to klucz to zdrowych i lśniących włosów. 

Pielęgnacja włosów 

Co dodać do suplementacji? Oczywiście dobrze dobraną pielęgnację włosów. W drogerii internetowej bez problemu znajdziesz kosmetyki odpowiadające w sam raz na Twoje potrzeby. Dobierz szampon i odżywkę dopasowaną do Twojego problemu z włosami, a także wcierkę, dzięki której pobudzisz włosy do porostu i zapobiegniesz ich nadmiernemu wypadaniu. 

Połączenie zdrowego stylu życia, z suplementacją i pielęgnacją włosów sprawi, że będą one z miesiąca na miesiąc wyglądały coraz lepiej. Pierwsze efekty mogą być widoczne po kilku miesiącach, bo tyle trwa cały cykl wzrostu włosa. Wystarczy być systematycznym i uzbroić się w cierpliwość, a piękne włosy zdecydowanie wynagrodzą te starania.