Risotto z krewetkami (owocami morza)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Risotto z krewetkami (owocami morza)

Ciekawe czy lubisz risotto równie mocno jak my! Nie robimy go zbyt często ze względu na to, że zazwyczaj obiady u nas są tymi, które musimy zrobić „na szybko”, ale kiedy tylko mamy nieco więcej czasu i ochotkę, to ruszamy po risotto! Samo w sobie nie jest jakoś skomplikowane do przygotowania (wbrew temu, co piszą w internecie). Ważne są głównie trzy rzeczy – użyć dobrej jakości wina (żeby danie nie śmierdziało drożdżami, ale nie musi być też wino za 50 zł+; rekomendacja poniżej), wlewać bulion powoli i stopniowo, gotować risotto na niewielkim ogniu.

W naszym przepisie do tego risotto użyliśmy Muscadet Cavignon – francuskie białe wino wytrawne za około 28 zł w Kauflandzie (więc dobre wino do risotto można zgarnąć do 30 zł za butelkę). We wcześniejszym przepisie na risotto z chorizo użyliśmy półsłodką Portadę, przez co całe danie śmierdziało drożdżami. W przepisie na risotto z kurkami już było lepiej, bo użyliśmy innego wina, ale to wciąż nie było to. Z tych trzech win najlepiej sprawdziło się Muscadet Cavignon.

Nie przedłużając – sprawdź nasz przepis na risotto z krewetkami! Nie jest z kategorii „proste dania”, ale nie jest aż tak skomplikowane, jak wszyscy mówią!

Risotto z krewetkami – przepis

Poniższe proporcje na risotto z krewetkami są przygotowane na dwie osoby. W razie potrzeby, wystarczy zwiększyć proporcje każdego ze składników.

Krótkie wskazówki

  • Niektórzy zamiast pomidorów dodają passatę pomidorową, ale do przepisu na ten pyszny obiad preferujemy zwykłe pomidory,
  • Akurat gdy przygotowywaliśmy to z krewetkami risotto nie mieliśmy, ale zawsze można dodać natkę pietruszki,
  • My używamy ryż arborio z firmy Kupiec – nigdy nas nie zawiódł.

Bulion warzywny czy rosół?

Nie jest ważne, czy wykorzystasz w tym przepisie bulion warzywny czy rosół. Najważniejsze jest to, żeby nie korzystać z kostki rosołowej, bo nie są zdrowe i nie są smaczne – nie mają tak pełnego smaku jak przygotowany wcześniej bulion czy rosół z poprzedniego dnia.

Przepis na risotto z krewetkami – wideo

Sprawdź też krok po kroku jak risotto z krewetkami przygotowaliśmy u nas!

Teraz śmiało możesz przygotować swoje risotto z krewetkami! Jak już opanujesz to risotto do perfekcji, będziesz mógł przygotowywać podobne przepisy.