Restauracja orientalna (Chorzów)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Restauracja orientalna (Chorzów)

Wycieczka wgłąb Śląska przywróciła wspomnienia z czasów studiów, kiedy razem ze znajomymi chodziłem do Huong Viet na obiady. W tamtym czasie porcje były przeogromne, a przy tym pyszne i relatywnie tanie (to ostatnie było w tamtym okresie najważniejsze). Postanowiliśmy sprawdzić czy ich poziom się utrzymał!

Zamówiliśmy pierożki Von Ton (marchew, cebula, grzyby mun, makaron sojowy, mielone wieprzowe mięso, ciasto von ton), sajgonki (z tym samym farszem co pierogi), a do tego kurczak z ryżem w sosie słodko-kwaśnym i w 5-ciu smakach.

huong viet

Do stolika dostaliśmy jedną parę sztućców, a główny posiłek zdecydowaliśmy się zjeść pałeczkami… no cóż, upewniliśmy się że musimy iść na kurs jedzenia pałeczkami.

Pierogi i sajgonki – super przystawka, aczkolwiek pierogi troszkę lepsze ze względu na smak ciasta von ton.

Kurczaki z ryżem – cukinia, cebula, ogórek, brokuły, fasolka szparagowa i masa przypraw, które są charakterystyczne dla wietnamskiej kuchni. Nasze dania różniły się jedynie sosem i dodatkiem cynamonu do kurczaka 5-ciu smaków. Ogromne porcje, trud pojawił się przy jedzeniu ryżu, którego ciężko było złapać pałeczkami.
Nasz obiad częściowo został zabrany do domu, za małą opłatą – 1 zł za opakowanie.

Końcowo, polecamy Huong Viet, od nas dostaje 4 na 5 serduszek

4 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak dostać się do Huong Viet w Chorzowie?

Sprawdź też pozostałe restauracje, w których byliśmy:

Więcej na temat Huong Viet:

Huong Viet jest restauracją znajdującą się w mieście Chorzów (niedaleko Katowic). Menu jest bardzo obszerne – mamy tam tak naprawdę do wyboru kilka różnych rodzajów mięs (m.in. smażony kurczak, wieprzowina), a do tego wybieramy, czy chcemy zjeść nasze danie z: warzywami, mięsno + makaron/ryż. Do każdego posiłku jest także surówka, która uzupełnia całą potrawę. Oczywiście całość można zjeść pałeczkami lub widelcem i nożem (jeśli nie czujesz się na siłach, co oczywiście polecam). Za każdym razem, wieprzowina czy inne mięso były świeże, ryż i makaron ledwo ugotowane. W tej restauracji, w menu jest także dostępna tradycyjna zupa (Pho), która jest przepyszna. Do stolika podawany jest ostry sos, jeśli ktoś chce zaryzykować swoje życie i zdrowie. Warto pamiętać, że kuchnia wietnamska jest jedną z tych rodzajów potraw, do których przyzwyczajeni są tylko i wyłącznie wietnamczycy. Dania, jakie oferuje nam orientalna restauracja są naprawdę przepyszne.

Na miejscu jest czasem ciężko się dogadać – na początku istnienia Huong Viet, na kasie oraz kuchni przebywała jedynie wietnamka, która nie do końca rozumiała język polski. Bardzo ciekawy jest także ich fanpage na Facebooku – mają ogromną ilość polubień, opinii. Ich posty są typowo proste, ale to bardzo przyciąga ludzi (i oczywiście ich surówka!). Dzielnica, w której znajduje się Huong Viet jest trochę niebezpieczna (ogólnie Chorzów nie jest bezpiecznym miastem), ale nie trzeba przychodzić tam z gazem pieprzowym czy innym tego typu 🙂 Na miejscu brakuje jedynie parkingu, który byłby przeznaczony dla klientów. Tak między nami… Zaparkowaliśmy pod jednym z bloków, gdzie mieliśmy zakaz postoju, ale udawaliśmy że szukamy mieszkania. Huong Viet we wnętrzu jest wystrojony jak prawdziwy lokal z Wietnamu – wszystko co tylko się tam znajduje jest czerwone, złoty smok na ścianie, parawany, obrazy z bożkami. Będąc na miejscu możemy dać oczywiście też napiwek, oczywiście pojemniczek na drobne jest w kształcie buddy.

Koszt obiadu w tej restauracji jest naprawdę niski. Teoretycznie, był to dla nas koszt delikatnie większy niż jeden kebab (np. z Diamonda w Czechowicach), ale nie dość że zapchaliśmy się na miejscu, to w dodatku mieliśmy jeszcze trochę obiadu na później. Oczywiście, restauracja w trosce o środowisko, opakowania na wynos ma dodatkowo płatne (bodajże 50gr), co wcale nie jest kosztem. Jeśli kiedykolwiek jeszcze, Chorzów będzie naszym miejscem docelowym wyjazdu, na pewno zahaczymy o ich lokal, przynajmniej na jakąś przekąskę 😉

Lubisz zjeść na ostro? Masz ochotę na pierogi w cieście? Wpadnij do Huong Viet!