Ponadczasowe akcesoria kuchenne – jak je wybierać?

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Ponadczasowe akcesoria kuchenne – jak je wybierać?

Zależy Ci na tym, aby Twoja kuchnia zawsze wyglądała nowocześnie i stylowo? Marzysz o funkcjonalnych rozwiązaniach, które sprawią, że nawet po kilku latach nikt nie pomyśli, że te akcesoria kuchenne kupiłeś/-aś dawno temu? Jeżeli właśnie takie są Twoje cele, postaw na klasykę. W tym artykule podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę na zakupach.

Filiżanki: Bazowy kolor lub klasyczny wzór

Często odwiedza Cię rodzina, która lubi kawę? W takim razie bardzo ważnym punktem w komponowaniu akcesoriów do kuchni i jadalni będzie wybór filiżanek. Obecnie można znaleźć wiele ciekawych egzemplarzy, które idealnie wpisują się w modne trendy, ale jeżeli zależy Ci na ponadczasowości, postaw na klasykę. Bazowe kolory oraz podstawowe wzory, które nigdy nie wychodzą z mody – oto zestaw, którego dobrze będzie się trzymać. Doskonałym wyborem może wydawać się zakupienie klasycznych białych albo czarnych filiżanek. Taki zestaw świetnie odnajdzie się przy nowoczesnych oraz retro wnętrzach. W wielu przypadkach rozsądne będzie postawienie na szarość, która pasuje do wszystkiego. Jeżeli lubisz wzory, zastanów się nad zakupem filiżanek w kwiaty albo w paski. Te printy wpisują się do klasyki i nigdy nie wychodzą z mody.

Patelnie do kuchni – te musisz mieć

Jeżeli dopiero wyposażasz swoją kuchnię w podstawy, zadecyduj się na klasykę. Taką będzie z pewnością funkcjonalna patelnia do naleśników z dość szeroką średnicą i płytkim dnem. Dodatkowo zazwyczaj poleca się zakup głębszej patelni w typie wok oraz klasyka do smażenia. Jeżeli masz już wszystkie te elementy, możesz zdecydować się na zakupienie estetycznej patelni do serwowania, w której nie tylko przygotujesz ulubione potrawy, ale również zaserwujesz je swoim gościom. Decydując się na takie rozwiązanie ograniczasz ilość naczyń do zmywania. Danie podane w eleganckiej patelni z uszkami wygląda ciekawie, a ponadto nie stygnie tak szybko jak to, które zostałoby przełożone na talerz czy do salaterki.

Klasyka w kuchni – tych błędów nie popełniaj

Podczas wybierania akcesoriów kuchennych łatwo o popełnienie błędów – zwłaszcza w przypadku kiedy chodzi o skomponowanie ponadczasowego zestawu przyborów. Jeżeli chcesz, aby Twoja kuchnia była klasyczna, postaw na jednolitą kolorystykę we wnętrzu i w dodatkach. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli stawiasz na zielone łyżki do cedzenia pierogów, niebieski widelec do mięsa nie będzie pasował. Podczas zakupów warto też oprócz samej ceny produktu zweryfikować jego jakość wykonania. Słabe jakościowo akcesoria kuchenne po pewnym czasie nie będą pełnić swoich funkcji i potrzebna będzie ich wymiana.