Jak umyć kurki?

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Jak umyć kurki?

Kurki są cudownym sezonowym grzybem o niezwykłym smaku. Musimy jednak zawsze pamiętać o dokładnym ich umyciu przed spożyciem. Niektórzy polecają kurki zalać wrzątkiem, niektórzy posypać solą, a pozostali myją kurki w osolonym wrzątku. A jak my zabieramy się do tego, żeby oczyścić kurki i dlaczego? Sprawdź!

Jak wyczyścić kurki, żeby były czyste?

Naszym sposobem na oczyszczanie kurek jest wykorzystanie mąki. Jak to robimy?

  1. Do miski wsypujemy kurki
  2. Posypujemy mąką
  3. Dokładnie mieszamy, aby każda kurka była obtoczona mąką
  4. Zalewamy całość zimną wodą
  5. Mieszamy 
  6. Przenosimy kurki do sitka (można łyżką cedzakową)
  7. Obmywamy bieżącą wodą
  8. Przekładamy do czystej miski
  9. Osuszamy ręcznikiem papierowym

UWAGA! Nigdy nie idź na skróty – przenoś kurki do sitka pojedynczo, w innym wypadku cały syf, który zostanie oblepiony przez mąkę i spadnie na dół miski zwyczajnie ponownie pojawi się na kurkach. Nie przelewaj z miski do sitka, nie bierz kurek garściami. Trochę cierpliwości.

Chcesz zobaczyć jak wygląda cały ten proces? Sprawdź nasz wideoporadnik jak szybko oczyścić kurki!

Czyszczenie kurek mąką – czy to najlepszy sposób?

Przede wszystkim często spotykany sposób na zalewanie kurek wrzątkiem powoduje, że nasze grzyby przestają być chrupkie i tracą swój niepowtarzalny smak. Co prawda, można tak oczyścić kurki, ale nie będzie to dobrym sposobem.

Po drugie, dzięki mące zanieczyszczenia opadną na dno miski i spowoduje to łatwe usunięcie zabrudzeń.

Po trzecie, po umyciu kurek pod wodą z kranu, na kurkach nie będzie śladu po mące, pomimo tego, że wielu się o to obawia.

Oczyszczenie kurek za pomocą mąki w zimnej wodzie nigdy nie daje 100% pewności na dobre oczyszczenie, podobnie jak każdy inny sposób. Jest to jednak według nas najlepszy sposób na to, żeby wyczyścić nasze kurki.

Myć kurki każdy głupi potrafi, ale czy każdy robi to dobrze? Ich smak nie może zostać zniszczony podczas nieprawidłowego mycia!

A może masz swój sposób jak czyścić kurki? W Twojej rodzinie jest przekazywany lepszy sposób na umycie tych grzybów? Nie Daj nam znać, a udostępnimy Twój sposób na naszej stronie!

Przepisy z wykorzystaniem kurek: