Po czym poznać najlepsze wody z wysokim pH

Blog przez żołądek do serca

Artykuł Sponsorowany

Po czym poznać najlepsze wody z wysokim pH

W ostatnim czasie wody z wysokim pH, nazywane najczęściej alkalicznymi, cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które chciałyby poprawić kondycję swojego organizmu. Dzieje się tak, ponieważ wody alkaliczne wpływają na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej całego organizmu, która z kolei odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie. Z kolei wspomniana równowaga przyczynia się do lepszego metabolizmu i zdrowego trawienia, a także do poprawy kondycji skóry.

Warto również zauważyć, że według przeprowadzonych badań woda z wysokim pH zapewnia skuteczniejsze nawodnienie organizmu niż woda o obojętnym odczynie, co niweluje niepożądane efekty odwodnienia w postaci zmęczenia, osłabienia czy szorstkiej, przesuszonej skóry. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze cechy, którymi powinna wyróżniać się wysokiej jakości woda alkaliczna, co ułatwia wybór najlepszego produktu.

Wody z wysokim pH – jakie pH wody alkalicznej jest najlepsze?

Każda woda, po którą sięgamy, ma inne pH mogące mieścić się w zakresie kwaśnym (mającym pH 0-6), obojętnym (pH 7) lub zasadowym (pH wyższe niż 7,5). Wody kranowe i zwykłe mineralne najczęściej mają pH o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Nieco inaczej wypadają wody alkaliczne, które uznawane są za produkt o wyjątkowo wysokim pH – wysokiej jakości wody zasadowe zazwyczaj pochodzą z naturalnych głębinowych źródeł i wyróżniają się pH utrzymującym się w okolicach 9,5. Tego typu wody cechują się również prozdrowotnymi właściwościami potwierdzonymi przez badania. W 2022 roku Instytut AWF w Katowicach przy wykorzystaniu wody marki Alcalia potwierdził między innymi, że woda alkaliczna ALCALIA skutecznie nawadnia organizm przy długotrwałym wysiłku, a także ogranicza stres metaboliczny i przyspiesza oraz intensyfikuje metabolizm tłuszczy.

woda z wysokim ph

Badania skupiające się na działaniu wód z wysokim pH pozwoliły również zauważyć, że woda alkaliczna pozytywnie wpływa na trawienie, neutralizując skutki diety bogatej w produkty o kwasowym odczynie, które mogą zaburzać równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Co więcej, woda z wysokim pH ogranicza także wydzielanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. W efekcie woda alkaliczna okazuje się idealną propozycją dla osób, które chciałyby zadbać o lepsze samopoczucie każdego dnia, a także o zdrowy stan skóry, która mimo upływu lat będzie cechowała się lepszym nawilżeniem i jędrnością. Warto jednak wspomnieć, że niezwykle ważna staje się systematyczność oraz zabezpieczanie skóry od zewnętrz poprzez budowę naturalnej bariery hydrolipidowej.

Czy każda woda alkaliczna wyróżnia się takim samym działaniem?

Rosnąca popularność wody alkalicznej sprawiła, że obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących wody zasadowe. Warto jednak zauważyć, że wody alkaliczne mogą różnić się między sobą wysokością pH, które może wynosić zarówno około 7-8, jak i nawet ponad 9 oraz składem. W efekcie, mimo że obydwie wody będą nosiły nazwę alkalicznej, ich działanie może różnić się pod względem skuteczności. Z tego powodu najbezpieczniejszym wyborem okazują się wody z wysokim pH, które potwierdza certyfikat oraz takie, których właściwości zostały potwierdzone badaniami. Takimi dokumentami wyróżnia się między innymi woda Alcalia, której pH wynosi aż 9,36. Co więcej, dzięki temu, że Alcalia pochodzi z naturalnych głębinowych źródeł, a jej pH nie jest wynikiem sztucznych procesów, cechuje się ona unikalną strukturą cząsteczkową wody alkalicznej.