Parole del Gusto (Żywiec)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Parole del Gusto (Żywiec)

Wyobraźcie sobie dzień, w którym nagle przychodzi Wam ochota na kuchnię włoską. Najlepiej, żeby restauracja nie była w mieście z którego pochodzicie. W końcu w Twoim mieście nie ma włoskiej restauracji, jest tylko meksykańska, nowoczesna i kebab. No to szukacie w okolicznych miastach, stawiacie na to, które znajduje się 40 minut drogi od Waszego domu. Znaleźliście. Marzysz o carbonarze. Jedziecie do restauracji, a kończy się jak zawsze – pizza.

Ale nie zawiedliśmy się!

Zamówiliśmy pizzę chyba jedną z najbardziej klasycznych – sos pomidorowy, ser, pomidory, szpinak.

Ciasto pizzy było mega cienkie i chrupiące. To była ogromna przyjemność zjeść taką pizzę!

parole del gusto restauracja

Byliśmy ogromnie zadowoleni z tego jak smakowała pizza, dlatego postanowiliśmy pójść o jeden krok dalej. Zamówiliśmy mini desery, przez które nasze kubki smakowe eksplodowały!

restauracja włoska żywiec

Jabłko pieczone pod kruszonką z lodami waniliowymi & brownie czekoladowe! Dopełniły one całości, dzięki czemu z Parole del Gusto wyszliśmy z pełnymi brzuszkami.

Restauracja jest naprawdę bardzo przytulna i pomimo godzin szczytu (byliśmy tam od około 16 do 19) w lokalu był niewielki ruch. Parole del Gusto nie jest drogą restauracją w mieście Żywiec, ale z pewnością i z ręką na sercu możemy polecić ją na spotkanie z drugą połówką, rodzicami czy na jakiekolwiek imprezy. Nie będziecie zawiedzeni! Jedzenie jest przepyszne!

Ocena może być tylko jedna!

5 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak się dostać do Parole del Gusto w Żywcu?

Jeśli naprawdę zależy Ci na daniach kuchni włoskiej – w Parole del Gusto mają także dania typowe dla tamtejszej kultury. Bez problemu zamówicie tutaj wszelkie rodzaje makaronów jakie tylko wymarzycie czy inne desery. Sprawdźcie ich restauracje!