Komory chłodnicze – wybierz producenta, któremu warto zaufać

Blog przez żołądek do serca

Artykuł Sponsorowany

Komory chłodnicze – wybierz producenta, któremu warto zaufać

Przemysł nieustannie się rozwija i dotyczy to jego różnych gałęzi. W przypadku wielu ich nieodzownym partnerem jest logistyka zapewniająca sprawny transport i organizację w kwestii odpowiedniego magazynowania towarów. Jeśli natomiast chodzi o branżę spożywczą i farmaceutyczną, to największe wyzwania stawiają te rzeczy, które wymagają odpowiedniego przechowywania. Zwykle dotyczy to trzymania produktów we właściwej temperaturze i poziomie wilgoci w powietrzu. Jak możemy skutecznie zadbać o te aspekty? Dzięki chłodniom i mroźniom przemysłowym.

Dlaczego chłodnie przemysłowe to strzał w dziesiątkę?

Ceniony producent chłodni przemysłowych projektuje komory przy zastosowaniu najnowszych technologii, z dbałością o niezawodność i efektywność maszyny. Co więcej, tego typu produkty są zwykle poddawane rygorystycznym testom. Komory wyposaża się w agregaty i systemy kontrolne. Mogą być one wolnostojące lub wbudowane w ścianę. Niezależnie od wyboru ich działanie nie różni się od siebie diametralnie. Agregat zapewnia energię systemom, które nieustannie prowadzą cyrkulację powietrza, schładzając je do określonej temperatury. Całość jest sterowana elektronicznie przez wbudowany komputer, który pracownik obsługuje poprzez specjalny panel sterowania (wbudowany z chłodnię). W ten sposób możemy uzyskać odpowiednie warunki do przechowywania danych produktów (owoców i warzyw, produktów zwierzęcych i odzwierzęcych oraz leków).

Gdzie szukać producentów chłodni przemysłowych?

Producenci komór chłodniczych i mroźni to – trzeba przyznać – dość wąski segment na rynku. Dlatego też wielu z nich znajdziesz dopiero w internecie po wpisaniu odpowiedniej frazy. Można też odwiedzić internetowe platformy branżowe i fora, których użytkownicy udzielą nam rad. Poszukując odpowiednich twórców chłodni i mroźni, powinniśmy kierować się ich stażem oraz renomą. Nie warto zawężać wyboru wyłącznie do ceny – lepiej jest patrzeć także na jakość oferowanych maszyn, dostępność serwisu posprzedażowego czy referencje innych klientów (najlepiej tych prowadzących własne firmy).

Czy producent komór chłodniczych wykonuje maszyny o niestandardowych rozmiarach?

Są firmy, które z góry oferują gotowe chłodnie i są to modele kompletne – ukończone i niepodlegające modyfikacjom. Niektórzy producenci bywają jednak w tej kwestii bardziej elastyczni. Przykładem jest CK Sietnik – producent kontenerów i komór chłodniczych. Oferuje on nie tylko wolnostojące komory chłodnicze i mroźnicze, ale i chłodnie magazynowe i przemysłowe. Co więcej, stawia on nie tylko na budowę komór wbudowanych w ścianę, ale również na bezproblemowy serwis już po zamontowaniu urządzenia (w razie awarii).

CK Sietnik to przedsiębiorstwo, które działa na rynku od 1990 roku, dostarczając sprawdzone i cenione chłodnie, mroźnie i kontenery do transportu na terenie Polski oraz całej Europy. Produkty tej marki są cenione nie tylko za swoją funkcjonalność, ale także styl i wysoką jakość wykonania przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Dodatkowo firma oferuje klientom możliwość zaprojektowania własnego modelu przy wsparciu specjalistów z branży.