Kredensik Zabrzeg

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

kredensik w zabrzegu

W Zabrzegu, niedaleko Czechowic jest mała restauracja – Kredensik. Pomimo małego miasta, w restauracji cały czas coś się dzieje, a ludzi przybywa. Chcieliśmy sprawdzić jak Kredensik radzi sobie z daniami obiadowymi.

W środku restauracja jest bardzo ładnie wystrojona, my postanowiliśmy usiąść na zewnątrz. Budynek, w którym znajduje się restauracja jest w czasie renowacji już od kilku lat, praktycznie nic nie zostało zrobione, całość wydaje się być trochę zapuszczona. Plusem dla Kredensiku jest mini plac zabaw dla dzieci dostępny w ogródki i przyjemne widoki.

restauracja kredensik


Z menu letniego zamówiliśmy chłodnik truskawkowy i filet z kurczaka w krakersach.


Chłodnik był przygotowany świetnie – kwaśny, a w połączeniu ze śmietaną i zieleniną tworzył kompozycję idealną.

Filet z kurczaka w krakersach też nas zaskoczył – naprawdę miękkie krakersy usmażone na piersi z kurczaka z frytkami. Jedynym mankamentem dania była “sałatka”, która zostawiała taflę tłuszczu na ustach. Smak dressingu przypominał ten z torebek Knorra.

Czy polecimy? Menu letnie na pewno! Ciekawe, zaskakujące smaki, które warto spróbować!

Kredensik to restauracja w mieście Zabrzeg, które zawsze będziemy chętnie odwiedzać. Szczerze mówiąc, zdarzyło nam się tam przyjechać jeszcze kilka razy. Poniżej zdjęcia z jednego wyjazdu w piękną datę 13-tego lutego:

restauracja kredensik restauracja zabrzeg

Na zdjęciu jest camembert w panierce w towarzystwie gotowanych warzyw z sosem musztardowym i ryż z warzywami.

Oprócz tego zamówiliśmy także sałatkę z chipsem z buraka, ale niestety zniknęła ona na tyle szybko, że nie zdążyliśmy zrobić zdjęcia.

Jak dla nas, restauracja Kredensik jest tym miejscem, które powinno promować swoją kuchnie. Z pewnością na to zasługują. Polecamy każdemu, kto uwielbia jeść pysznie! Ich jedzenie i wszystkie pozostałe usługi to niebo w gębie!

5 out of 5 stars

Jak dostać się do restauracji Kredensik w Zabrzegu?

Adres:
Polska,
ul. Do Zapory 29,
43-516 Zabrzeg.

Do restauracji warto się wybrać, tym bardziej, że do zapory jest niedaleko, a dzięki krótkiemu spacerowi po całej długości (3km) możemy choć trochę spalić kalorii. Po obfitym obiedzie czy kolacji w Kredensiku trochę ruchu na pewno zrobi dobrze!

CIEKAWE ARTYKUŁY

Jak zrobić grzańca

Jak zrobić grzańca

Grzańca można przygotować na wiele sposobów. Zimą czy jesienią, grzane wino czy grzane piwo zawsze poprawiają nam nastrój.

Rodzaje win

Rodzaje win

Sprawa właściwego podziału win, czyli tzw. klasyfikacji, jest dość skomplikowana i zależy od tego, jakie cechy wina, czyli tzw. wyróżniki klasyfikacyjne, zostaną wzięte za podstawę podziału.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!