Kredensik (Zabrzeg)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Kredensik (Zabrzeg)

W Zabrzegu, niedaleko Czechowic jest mała restauracja – Kredensik. Pomimo małego miasta, w restauracji cały czas coś się dzieje, a ludzi przybywa. Chcieliśmy sprawdzić jak Kredensik radzi sobie z daniami obiadowymi.

W środku restauracja jest bardzo ładnie wystrojona, my postanowiliśmy usiąść na zewnątrz. Budynek, w którym znajduje się restauracja jest w czasie renowacji już od kilku lat, praktycznie nic nie zostało zrobione, całość wydaje się być trochę zapuszczona. Plusem dla Kredensiku jest mini plac zabaw dla dzieci dostępny w ogródki i przyjemne widoki.

restauracja kredensik


Z menu letniego zamówiliśmy chłodnik truskawkowy i filet z kurczaka w krakersach.

restauracja kredensik


Chłodnik był przygotowany świetnie – kwaśny, a w połączeniu ze śmietaną i zieleniną tworzył kompozycję idealną.

Filet z kurczaka w krakersach też nas zaskoczył – naprawdę miękkie krakersy usmażone na piersi z kurczaka z frytkami. Jedynym mankamentem dania była „sałatka”, która zostawiała taflę tłuszczu na ustach. Smak dressingu przypominał ten z torebek Knorra.

Czy polecimy? Menu letnie na pewno! Ciekawe, zaskakujące smaki, które warto spróbować!

Kredensik to restauracja w mieście Zabrzeg, które zawsze będziemy chętnie odwiedzać. Szczerze mówiąc, zdarzyło nam się tam przyjechać jeszcze kilka razy. Poniżej zdjęcia z jednego wyjazdu w piękną datę 13-tego lutego:

restauracja kredensik restauracja zabrzeg

Na zdjęciu jest camembert w panierce w towarzystwie gotowanych warzyw z sosem musztardowym i ryż z warzywami.

Oprócz tego zamówiliśmy także sałatkę z chipsem z buraka, ale niestety zniknęła ona na tyle szybko, że nie zdążyliśmy zrobić zdjęcia.

Jak dla nas, restauracja Kredensik jest tym miejscem, które powinno promować swoją kuchnie. Z pewnością na to zasługują. Polecamy każdemu, kto uwielbia jeść pysznie! Ich jedzenie i wszystkie pozostałe usługi to niebo w gębie!

5 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak dostać się do restauracji Kredensik w Zabrzegu?

Do restauracji warto się wybrać, tym bardziej, że do zapory jest niedaleko, a dzięki krótkiemu spacerowi po całej długości (3km) możemy choć trochę spalić kalorii. Po obfitym obiedzie czy kolacji w Kredensiku trochę ruchu na pewno zrobi dobrze!