5 porad jak zdrowo się odżywiać

Blog przez żołądek do serca

Artykuł Sponsorowany

5 porad jak zdrowo się odżywiać

Zdrowe odżywianie jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i smukłej sylwetki. Choć lekarze biją na alarm w kwestii wprowadzenia zmian w nawykach żywieniowych, problem otyłości, cukrzycy itp. jest wciąż często spotykany. Niestety dane wskazują, że nie tylko u dorosłych, ale także wśród dzieci. Jak zdrowo się odżywiać i jakie błędy żywieniowe popełniamy? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Regularne posiłki i nie tylko, czyli jak zdrowo się odżywiać

Jesteś na etapie wprowadzania zmian w swoim jadłospisie, ale nie wiesz, jak zacząć? Poniżej znajdziesz 5 porad, które pomogą Ci rozpocząć swoją walkę o zdrowie.

Spożywaj zróżnicowane posiłki

Dieta powinna być zbilansowana i składać się z produktów o różnych wartościach odżywczych. Sięgaj po owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, zdrowe tłuszcze, produkty mleczne i białka. Nawet produkty zakwaszające organizm w odpowiednio zaplanowanej diecie będą się neutralizować i nie będą szkodzić. W utrzymaniu prawidłowej pracy organizmu pomocne są także naturalne probiotyki.

Unikaj przetworzonej żywności

Błędy żywieniowe potrafią zniwelować cały efekt diety, a przetworzona żywność to jeden z częściej popełnianych. Unikaj produktów, które zawierają dużo, soli, tłuszczu trans, sztucznych dodatków i konserwantów. Wybieraj za to świeże i zdrowe produkty. Jeśli potrzebujesz dodatkowej suplementacji, sięgnij po naturalne probiotyki.

Pilnuj wielkości porcji

Regularne posiłki pozwalają kontrolować wielkość porcji i unikać ataków głodu. Częsta nadwyżka kaloryczna prowadzi nie tylko do nadwagi, ale także wielu problemów zdrowotnych. Korzystaj z mniejszych talerzy i misek, aby móc kontrolować ilość nakładanego jedzenia.

Pij dużo wody

Woda jest niezbędna do tego, aby Twój organizm dobrze pracował. Dbałość o nawodnienie każdego dnia skutkuje nie tylko lepszym samopoczuciem, ale także piękną skórą. Istotne jest to, aby wybierać czystą wodę. Słodkie napoje gazowane to produkty zakwaszające organizm i sięgaj po nie sporadycznie, a najlepiej wcale.

Gotuj samodzielnie

Dzięki temu dokładnie wiesz, co ląduje na Twoim talerzu. Wybieraj świeże składniki i unikaj smażenia na głębokim tłuszczu, zastępując to gotowaniem na parze, grillowaniem bądź pieczeniem. Jeśli nie masz czasu na codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków, dobrym rozwiązaniem będzie dieta pudełkowa, która zapewni Ci zbilansowane i pełnowartościowe posiłki każdego dnia.

Regularne posiłki i zdrowe odżywianie wpływają nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Mówi się przecież często, że jesteś tym, co jesz. To, co wyląduje w Twoim żołądku, ma ogromny wpływ na jakość Twojego życia. Dodatkowo dbanie o jadłospis jest inwestycją w swoją przyszłość, która pozwoli Ci w późniejszym wieku uniknąć wielu chorób odbierających radość z życia.

Jeśli obawiasz się, że przez brak czasu nie jesteś w stanie przygotowywać zdrowych posiłków na cały dzień lub nie masz na to ochoty, pomocna będzie dieta pudełkowa. Jadłospis opracowany z dietetykami pozwoli Ci zadbać o swoją formę.