Korniszony – przepis

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Korniszony – przepis

Korniszony – a inaczej ogórki konserwowe – otrzymuje się przez marynowanie oraz wekowanie ogórków w zalewie z wody, octu, cukru i soli kuchennej. Dodaje się do tej zalewy również odpowiednie przyprawy, które powodują, że ogórki konserwowe otrzymują dodatkową warstwę smaku, za które każdy je uwielbia.

W naszych domach rodzinnych używa się jednego i tego samego przepisu już od pokoleń. Sprawdź nasz przepis na ogórki konserwowe i jak są przygotowywane korniszony w naszych domach, skorzystaj z niego i przekazuj dalej!

Sprawdzony przepis na ogórki korniszony

To, w jakim rozmiarze będziesz mieć swoje ogórki gruntowe zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Z naszej zalewy możesz mieć małe marynowane ogóreczki lub porządne ogórki.

Pod wpływem temperatury, ogórki zmienią kolor. Pamiętaj, żeby zalać gorącą zalewą!

Do czego dodawać korniszony?

Korniszony (ogórki konserwowe) mogą bez problemu zastępować jakąkolwiek sałatkę, którą będziesz przygotowywać w swoim domu. U nas szczególnie często ogórki korniszony jada się z gulaszem (oczywiście z makaronem), karminadlami (kotlety mielone), ale będą również pasować do wszelkiego rodzaju kotletów, np. schabowego czy filetu z piersi z kurczaka. Możesz dodawać je również do kopytek.

Zalewa na korniszony

Przygotowanie zalewy na korniszony jest bardzo łatwe. Potrzeba jedynie ocet, wodę, sól i cukier z dodatkiem gorczycy, ziela angielskiego i liścia laurowego. Wszystko gotujemy i gotowe! Robimy ogórki konserwowe!