Ave Pizza (Warszawa)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Ave Pizza (Warszawa)

Lokal Ave Pizza kilkukrotnie znalazł się w TOP50 rankingu najlepszych pizzerii w Europie. Według jurorów, pizza jest chrupiąca i rozpływająca się, a w restauracji używa się włoskich składników.

W Ave Pizza można zamówić pizze z tradycyjnym, pomidorowym sosem lub białym. To tutaj pojawił się najcięższy wybór, ale w końcu daliśmy radę! Jak kelnerka nas poinformowała, pizze mają średnicę 30cm (nie ma takiej informacji w menu) i bez problemu jedna osoba wszamie jedną pizzę.

Zamówiliśmy pizze Gustosa (mozzarella, gorgonzola, cebula, pikantne salami) oraz Montana (sos pomidorowy, mozzarella, kurki, Grana Padano, prosciutto crudo), a dodatkowo piwo i Aperol Spritz.

Pierwsze były podane napoje – na obsługę nie musieliśmy czekać długo, co jak najbardziej na plus przy takich upałach jak w czasie wizyty w Ave Pizza.

Piwo butelkowane smakuje wszędzie tak samo, ale tutaj na duży plus pokal, który nie jest często widziany w restauracjach nie związanych typowo z alkoholem.

Aperol Spritz okazał się być fest mocny, nie oszczędzali na alkoholu, co dla nas również na plus.

Bardzo szybko dotarły do nas również nasze pizze, które zamówiliśmy.

ave pizza warszawa opinie

Ekstra cienkie i chrupiące ciasto, typowo włoskie dodatki do pizzy, co dla nas przeogromnym plusem. Uwielbiamy pizzę, zamawialiśmy już bardzo dużo włoskich placków z dodatkami typowo polskimi (kabanosy, pierś z kurczaka, curry itd.), ale to, co dla nas się liczy to prawdziwa włoskość pizzy. Smakowo bardzo trafili w nasze gusta i możemy założyć się, że trafią oni do większości klientów.

Gustosa delikatnie ostra z wyczuwalnym aromatem gorgonzoli, która nie zabijała smaku całości. Sezonowa pizza Montana z mocnym i dobrym aromatem kurek (na pewno świeżych, a nie mrożonych) dopełniona prosciutto i parmezanem. Całość idealnie do siebie pasowała i komponowała się z naszymi napojami.

5 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak dostać się do Ave Pizza w Warszawie?