Makaron z krewetkami w sosie

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Makaron z krewetkami w sosie

POZIOM TRUDNOŚCI

średni przepis

CZAS PRZYGOTOWANIA

Około 1 godzina

Krewetki? Makaron? Jezu jakie to pyszne! Nie ważne czy chcesz zrobić przyjemność swojej drugiej połówce czy po prostu przygotować obiad – musisz skorzystać z tego przepisu. Skoro krewetki tyle kosztują, to trzeba je porządnie przygotować, żeby ich nie zmarnować.

W naszym przepisie bardzo dużo zależy od Twoich własnych preferencji – to już jest kwestia smaku. Możesz dodać więcej pieprzy cayenne żeby danie było ostrzejsze, możesz wybrać makaron jaki tylko chcesz. Sprawdź nasz przepis!

Nie robimy krewetek w sosie śmietanowym – to zbyt nudne. Oprócz krewetek możesz użyć inne owoce morza – w zależności od preferencji.

Makaron z krewetkami – przepis

Przepis na makaron z krewetkami

Sprawdź wideo poradnik jak przygotować nasz przepis!

Jak przygotować krewetki?

Przede wszystkim zależy to od tego jakie krewetki kupisz. Do wyboru masz te, przygotowane, które można kupić w supermarketach lub te, które spotkasz na targowisku, bardzo popularne w kuchni hiszpańskiej czy kuchni belgijskiej.

W czasie obróbki termicznej dania musisz uważać, żeby nie smażyć ich za długo. Jeśli będziesz robić to za długo – spowodujesz, że krewetki będą twarde i suche. Jeśli będziesz robić to za krótko – krewetki będą żylaste i po prostu niedosmażone. Zawsze pierwszy raz jest najcięższy. Nie ma na co czekać, po prostu spróbuj przygotować swój makaron z krewetkami, nauczysz się kiedy dodać krewetki!

jak przygotować krewetki

Krewetki królewskie, czyli te, które zazwyczaj są dostępne tylko na targowiskach, dobrze zaopatrzonych sklepach rybnych i sklepach typu Makro czy Selgros możesz również przygotować w panierce panko smażąc na głębokim tłuszczu i podając z frytkami i sosem z mango. Trzymaj za nas kciuki, być może wkrótce podrzucimy Ci kolejny przepis z krewetkami!

Jaki makaron do krewetek?

Najlepszym rodzajem makaronu do krewetek jest tagliatelle czy fettuccine.