Makaron z krewetkami w sosie

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Makaron z krewetkami w sosie

POZIOM TRUDNOŚCI

średni przepis

CZAS PRZYGOTOWANIA

Około 1 godzina

Krewetki? Makaron? Jezu jakie to pyszne! Nie ważne czy chcesz zrobić przyjemność swojej drugiej połówce czy po prostu przygotować obiad – musisz skorzystać z tego przepisu. Skoro krewetki tyle kosztują, to trzeba je porządnie przygotować, żeby ich nie zmarnować.

W naszym przepisie bardzo dużo zależy od Twoich własnych preferencji – to już jest kwestia smaku. Możesz dodać więcej pieprzy cayenne żeby danie było ostrzejsze, możesz wybrać makaron jaki tylko chcesz. Sprawdź nasz przepis!

Sprawdź wideo poradnik jak przygotować nasz przepis!

Jak przygotować krewetki?

Przede wszystkim zależy to od tego jakie krewetki kupisz. Do wyboru masz te, przygotowane, które można kupić w supermarketach lub te, które spotkasz na targowisku, bardzo popularne w kuchni hiszpańskiej czy kuchni belgijskiej.

W czasie obróbki termicznej dania musisz uważać, żeby nie smażyć ich za długo. Jeśli będziesz robić to za długo – spowodujesz, że krewetki będą twarde i suche. Jeśli będziesz robić to za krótko – krewetki będą żylaste i po prostu niedosmażone. Zawsze pierwszy raz jest najcięższy. Nie ma na co czekać, po prostu spróbuj przygotować swój makaron z krewetkami!

jak przygotować krewetki

Krewetki królewskie, czyli te, które zazwyczaj są dostępne tylko na targowiskach, dobrze zaopatrzonych sklepach rybnych i sklepach typu Makro czy Selgros możesz również przygotować w panierce panko smażąc na głębokim tłuszczu i podając z frytkami i sosem z mango. Trzymaj za nas kciuki, być może wkrótce podrzucimy Ci kolejny przepis z krewetkami!