Gdzie zjeść w Bielsku

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

bielsko-biała miejsce miejsce miejsce

Jesteś głodny/a? Zmierzasz tam tylko dlatego, że ktoś polecił Ci to miasto na krótką przechadzkę z rodziną lub znajomymi? Chcesz coś zjeść w Bielsku-Białej? Pomożemy Ci w wyborze jednych z najlepszych restauracji w tym mieście. Nie musisz dziękować. Wystarczy, że przeczytasz nasz krótki, acz kaloryczny wpis!


Trattoria da Tadeusz

trattoria da tadeusz bielsko

O tej restauracji stworzyliśmy osobny wpis, ale streszczając go – Trattoria da Tadeusz (naciśnij nazwę restauracji z lewej strony, aby przejść do opisu dań) to na pewno bardzo dobra propozycja dla każdego, który lubi zjeść wszystko co pochodzi z kuchni włoskiej (makarony, pizza). Restauracja przebyła rewolucję po odwiedzinach Magdy Gessler. Lokal na pewno warty polecenia, ale warto pamiętać o tym, że… Czasem będzie trzeba poczekać na stolik i na dania. Ruch mają niesamowity, ale nie jesteśmy z tego powodu zdziwieni.

Na miejscu można bez problemu kupić trochę wina… Albo kilka butelek wina – nie ma z tym najmniejszego problemu. Podobnie dostępne są owoce morza, które są tak popularne w kuchni włoskiej. Obieży świat w jednej restauracji.

Menu można sprawdzić na ich stronie internetowej.

Trattoria da Tadeusz jest przy ulicy Szarotki 9 w Bielsku-Białej. Mapka poniżej dla ułatwienia dojazdu:


Czarda Grill

kuchni lokal restauracja w bielsku białej

Czarda to restauracja dostępna przy DK1, niby są to już sąsiednie względem Bielska Czechowice, ale i tak o nich wspomnimy. Odległość od Bielska-Białej to jak rzut beretem, a ich kuchnia jest naprawdę warta wspomnienia.

Czarda jest jednym z tych miejsc, gdzie na stolik czeka się nawet 40 minut (!) w godzinach szczytu. Przyjedź tutaj wcześnie z rana, lub tuż przed zamknięciem (choć bardzo często wtedy też jest dużo osób).

Ich porcje są przeogromne – nie jest to kwestia tego, że jemy mniej niż “normalne” osoby, ale kwestia tego, że ich dania naprawdę zaspokoją głód największego głodomora… A w dodatku będzie musiał zabierać resztę dania do domu. Zawsze polecam każdemu ich szaszłyka, który jest przerażająco długi, a dostajemy jeszcze do tego dużą ilość talarków – porcja niemalże nie do przejedzenia. Można tam też znaleźć “przysmak chłopa”, czyli ogromny zestaw 3 mięs pieczonych z knedlem bułczanym w sosie własnym, kapusta kiszona zasmażana w cenie 38 złotych. Pokażcie mi drugą restaurację, która tak mało policzy za 3 sztuki różnego mięsa.

Kuchnia polska króluje w Czarda Grill, a dzieci są tu mile widziane.

Jeśli będziecie niedaleko Bielska-Białej i nie będziecie “żydzić” kilku groszy na podjechanie do naprawdę dobrej restauracji – wpadajcie do Czardy.

Menu można sprawdzić na ich stronie internetowej.

Czarda jest przy drodze DK1, można do niej wjechać jadąc z Bielska-Białej w stronę Katowic. Mapka dojazdu poniżej:


Wirtuozeria

Restauracja kuchni polskiej, której dania naprawdę nas zaskoczyły. Wskoczyliśmy tam przy okazji robienia zdjęć gum oporowych dla znajomych.

Wirtuozeria była także opisywana przez nas w innym wpisie (naciśnij na nazwę restauracji, żeby przejść do tego wpisu). Zamówiliśmy tam najprostsze dania z menu – pierogi ruskie i krem z dyni. Nie bój się tutaj zapytać o jakikolwiek rodzaj wina – mają wszystko co potrzebujesz.

Restauracja jest rzeczywiście godna polecenia ze względu na swoją atmosferę, ludzi tam pracujących i dania. Lokalizacja dla takiej restauracji – wymarzona. W końcu niedaleko mamy Błonie, na których latem ludzie przesiadują całymi dniami. A zimą robią zdjęcia gum oporowych.

Wirtuozeria jest przy Hotelu na Błoniach przy ulicy Pocztowej 39 w Bielsku-Białej. Mapka poniżej dla ułatwienia dojazdu:


Nazar Kebab

owoce bielska białej

W liście znajduje się też kebab, ale nie ze względu na to, że jesteśmy częstymi bywalcami w tego typu miejscach, a dlatego, że nie zawsze chcesz zjeść obiad. Wystarczy zwykła, mała “przekąska”, która nie jest w typowym lokalu typu fast – food. 😉

Nazar znajduje się w samym centrum Bielska-Białej. Wspominamy o nim też dlatego, że to jest naprawdę najlepszy kebab jaki możemy dostać w Bielsku. Taka mała uwaga – przy pierwszej wizycie w Nazarze chciałem zamówić ostry sos. Pan przygotowujący ten dar od Bogów ostrzegł z pobłażaniem “ale on jest naprawdę ostry“. Spanikowałem, wziąłem z sosem pół-ostrym.

Pomimo swojej nazwy, wciąż był piekielnie ostry, a znajomy w wersji “hot” wyglądał jak każdy bohater kreskówki, który przed chwilą wypił butelkę syropu z piri piri. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do mega ostrych dań, lepiej odpuść ostry sos.

Kebab sam w sobie ma idealne proporcje sałatek do mięsa, bułka super zapieczona, sos się nie przelewa (nie to co w Diamond Kebab w Czechowicach). W Nazarze można nawet zamówić na wynos. Zdecydowanie polecamy. Kebab w bułce za 11zł w centrum miasta, w nocy, na gastrofazie? To coś dla Ciebie i dla mnie!

Menu można sprawdzić na ich stronie internetowej.

Nazar Kebab jest na placu Wojska Polskiego 13 w Bielsku-Białej. Mapka poniżej dla ułatwienia dojazdu:


Chińczyk

restauracje bielska białej

Bardzo fajny street food, o którym już pisaliśmy w jednym z naszych wpisów – chińczyk w bielsku. Przeczytaj go, jeśli chcesz szybko przekonać się, że jedzenie z woka koło rozsypującego się dworca też może być pycha.

Nasz box mieliśmy z makaronem i sosem ostrym, przez który mało co czuliśmy w ustach. Ale kogo to obchodziło po zjedzeniu tak dobrego “chińczyka” spod dworca PKP w Bielsku? Jeśli jednak chcesz romantycznej atmosfery na randce lub chcesz zaimponować swojej teściowej – wybierz się do normalnej restauracji – np. powyżej opisanej Czardy. Ja z tym pierwszym się przejechałem i wyszło jak wyszło. Od razu ostrzegamy – na miejscu nie ma siedzeń, krzeseł, stolików itd. Jedyne co Cię otacza w tym miejscu to kilka budek z innym jedzeniem, ubraniami, menele przysypiający po ciężkiej nocy i pociąg. Uważaj na pociągi i nie wystrasz się, gdy będą przejeżdżać.

Chińczyk jest przy dworcu w Bielsku-Białej. Mapka dojazdu poniżej:


Jeśli nie tam, to gdzie?

Powyższe to jedynie nasze propozycje na wypad do restauracji czy na szybkie jedzenie. Trzy pierwsze restauracje lepiej, żebyś odwiedził z rodziną, teściową, a ze znajomymi dwa kolejne.

Polecamy jeszcze kilka restauracji, których nie opisaliśmy w tym wpisie, ale też trzymają poziom: Karczma Rogata, Złoty Smok, Nowy Świat, Wrzosowa chata.

Z całości mamy jednego faworyta w przypadku bardziej oficjalnego spotkania – Trattoria da Tadeusz, dla “mniej formalnych” – chińczyk przy dworcu PKP.

No dobra, w takim razie gdzie pojedziesz? Daj znać w komentarzu. Przepraszam, jeśli przez te opisy dań i same plusy dla restauracji sprawiliśmy, że cieknie Ci ślinka. To nie nasza wina, że w Bielsku jest tyle lokali, o których powinien dowiedzieć się cały świat.

CIEKAWE ARTYKUŁY

Jak zrobić grzańca

Jak zrobić grzańca

Grzańca można przygotować na wiele sposobów. Zimą czy jesienią, grzane wino czy grzane piwo zawsze poprawiają nam nastrój.

Rodzaje win

Rodzaje win

Sprawa właściwego podziału win, czyli tzw. klasyfikacji, jest dość skomplikowana i zależy od tego, jakie cechy wina, czyli tzw. wyróżniki klasyfikacyjne, zostaną wzięte za podstawę podziału.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!