Trattoria da Tadeusz

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

trattoria da tadeusz bielsko

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nie chciał odwiedzić restauracji po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler. Tym razem to my wybraliśmy się do Trattoria da Tadeusz w Bielsku-Białej przy ulicy Szarotki. Restauracja dumnie nazywa się restauracją włosko-polską, ale jak smakują ich dania?

W dniu naszych odwiedzin, lokal w połowie był zarezerwowany na przyjęcie, my natomiast zostaliśmy zaproszeni do ogródku restauracji. Każdy z pracowników przechodząc lub widząc nas od razu nas witał, nie było sytuacji, że ktoś po cichu burknął do nas “dzień dobry”. Naprawdę fajne uczucie.Ogródek restauracji conajmniej nas zdziwił – miejsce na około 14 stolików od 2-6 osób, ścianami były tapety z widokiem na Włochy, a od góry przysłaniał nas prowizoryczny dach. Gdzie nie gdzie przy “suficie” powieszone były puszki po włoskiej oliwie.

Zamówiliśmy bruschettę M. Gessler (a co! Trzeba sprawdzić jak to robią), tagliatelle alla Lucas (makaron z kurkami i kurczakiem), tagliatelle z szynką parmeńską i gorgonzolą oraz karawkę wody z miętą i cytryną.

Bruschetta była super, było czuć, że przystawka była przygotowana na świeżych składnikach.

 

trattoria da tadeusz

 Po chwili dostaliśmy też mini dodatek do naszego posiłku – mini (naprawdę mini) kawałki ciasta z oliwkami, polane oliwą z oliwek. W smaku było to nijakie, bez smaku i suche. Nie jest to część naszej wyżerki, którą zapamiętam na dłużej.

 

trattoria da tadeusz restauracja

 

Okej, teraz dania główne. Mistrzostwo. Tagliatelle nie było małą porcją, a przez swoje składniki było na prawdę syte. Kurki w alla Lucas były świeże (byłoby źle gdyby były one stare lub suche, jesteśmy w sezonie grzybiarzy!), kurczak świetnie podsmażony, idealnie skomponowany sos serowy. Podobnie wersja z szynką parmeńską. Jedynym mankamentem dań było to, że dania były ciężkie, ale w końcu jest to danie włoskie.

 

 

Czy polecamy? Jeśli będziesz w Bielsku i będziesz zastanawiać się gdzie zjeść dobre włoskie jedzenie – na pewno jest to Trattoria da Tadeusz. Nie znajdziesz w innym miejscu tego miasta, mini-serca Włoch.
Prawie byśmy zapomnieli! Oczywiście jak na włoską restaurację, pizza też jest!Gdzie jest Trattoria da Tadeusz?

Dokładny adres:
Szarlotki 9,
43-303 Bielsko-Biała, śląskie

Godziny otwarcia:
poniedziałek – czwartek – 12:00 – 22:00
piątek – sobota – 12:00 – 23:00
niedziela – 12:00 – 22:00

Rodzaj działalności:
Restauracja
Strona internetowa:
brak
Kontakt:
Tel: 33 497 22 10
E-mail: brak

CIEKAWE ARTYKUŁY

Masło klarowane

Masło klarowane

Słyszałeś kiedykolwiek o maśle klarowanym? My też! Sprawdź nasz artykuł, w którym opisujemy wszystkie istotne informacje o nim!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU

Czas czytania: 5 minut

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!