Trattoria da Tadeusz (Bielsko-Biała)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Trattoria da Tadeusz (Bielsko-Biała)

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nie chciał odwiedzić restauracji po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler. Tym razem to my wybraliśmy się do Trattoria da Tadeusz w Bielsku-Białej przy ulicy Szarotki. Restauracja dumnie nazywa się restauracją włosko-polską, ale jak smakują ich dania?

W dniu naszych odwiedzin, lokal w połowie był zarezerwowany na przyjęcie, my natomiast zostaliśmy zaproszeni do ogródku restauracji. Każdy z pracowników przechodząc lub widząc nas od razu nas witał, nie było sytuacji, że ktoś po cichu burknął do nas „dzień dobry”. Naprawdę fajne uczucie.

Ogródek restauracji conajmniej nas zdziwił – miejsce na około 14 stolików od 2-6 osób, ścianami były tapety z widokiem na Włochy, a od góry przysłaniał nas prowizoryczny dach. Gdzie nie gdzie przy „suficie” powieszone były puszki po włoskiej oliwie.

Zamówiliśmy bruschettę M. Gessler (a co! Trzeba sprawdzić jak to robią), tagliatelle alla Lucas (makaron z kurkami i kurczakiem), tagliatelle z szynką parmeńską i gorgonzolą oraz karawkę wody z miętą i cytryną.

Bruschetta była super, było czuć, że przystawka była przygotowana na świeżych składnikach.

trattoria da tadeusz

Po chwili dostaliśmy też mini dodatek do naszego posiłku – mini (naprawdę mini) kawałki ciasta z oliwkami, polane oliwą z oliwek. W smaku było to nijakie, bez smaku i suche. Nie jest to część naszej wyżerki, którą zapamiętam na dłużej.

trattoria da tadeusz restauracja

Okej, teraz dania główne. Mistrzostwo. Tagliatelle nie było małą porcją, a przez swoje składniki było na prawdę syte. Kurki w alla Lucas były świeże (byłoby źle gdyby były one stare lub suche, jesteśmy w sezonie grzybiarzy!), kurczak świetnie podsmażony, idealnie skomponowany sos serowy. Podobnie wersja z szynką parmeńską. Jedynym mankamentem dań było to, że dania były ciężkie, ale w końcu jest to danie włoskie.

trattoria bielsko

Czy polecamy? Jeśli będziesz w Bielsku i będziesz zastanawiać się gdzie zjeść dobre włoskie jedzenie – na pewno jest to Trattoria da Tadeusz. Nie znajdziesz w innym miejscu tego miasta, mini-serca Włoch.
Prawie byśmy zapomnieli! Oczywiście jak na włoską restaurację, pizza też jest!

5 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Gdzie jest Trattoria da Tadeusz?