Thermomix czy warto

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Thermomix czy warto

Jakiś czas temu nasza wspólna znajoma została przedstawicielka Thermomixa. Sama bardzo dużo użytkowała swoje urządzenie i przekonywała nas do tego, aby zakupić swoją własną sztukę. My za bardzo nie byliśmy do tego przekonani, bo przecież to koszt 6000 zł, a to przeogromny koszt. On sam się przecież nie umyje, trzeba przy nim stać itd. Raz zdarzyło się tak, że nasi znajomi zamówili dla siebie prezentację thermomixa, dlatego pomyśleliśmy, żeby także na niego się udać. Co o nim sądzimy? Sprawdź nasz wpis!

Thermomix – prezentacja

Przedstawiciele thermomixa przychodzą na prezentację przygotowani. A przynajmniej tak im się wydaje. Nasi znajomi mają małe dziecko – kilkumiesięczne, które jak dotąd je tylko i wyłącznie mleko matki. Nasza przedstawicielka handlowa thermomixa na prezentację przyniosła wszystkie składniki potrzebne na wykonanie dań, które wymyśliła, że zaprezentuje. Było to:

  • masło,
  • bułeczki,
  • gulasz na ostro,
  • danie dla dziecka (zmiksowana papka z warzyw dla dziecka).

Masło wykonuje się bardzo prosto, a przy tym jest bardzo smaczne. Podobnie jest z bułeczkami, które zjedliśmy jeszcze na ciepło. Gulasz także się spisał. Jedynym faux pas naszej przedstawicielki było przygotowanie zmiksowanych warzyw dla dziecka, które nie było chętne do zjedzenia jej posiłku. Sami go spróbowaliśmy – tak jak się spodziewaliśmy, był to nie przyprawiony i mdły miks warzyw.

Urządzenie jak i przedstawicielka prezentowały się bardzo dobrze. Thermomix bardzo szybko jest w stanie zmiksować nawet najtwardsze warzywa, które się do niego włoży, generując przy tym hałas większy niż dziecko, które nie jadło przez co najmniej 4 godziny.

thermomix warto opinie

Thermomix – zalety

Definitywną zaletą thermomixa 6 jest to, że przedstawia on na swoim ekranie wszelkie składniki oraz ich wagę potrzebną do przygotowania dań. Przygotowując gulasz na ostro mieliśmy wypisane ile dokładnie potrzeba mięsa, przypraw oraz pozostałych składników. W thermomixie jest także miarka, która mówi nam ile dodaliśmy przed chwilą składnika, czy musimy go trochę odebrać czy może jeszcze dodać. Bardzo fajna funkcja, która pozwala pożegnać się w niektórych sytuacjach z wagą kuchenną.

Kolejną zaletą jest aplikacja na telefon, która wyświetla przepisy dostępne w thermomixie, tworzy listy zakupów, które musimy zrobić żeby przygotować nasze posiłki. Udostępniając aplikację wszystkim domownikom, mogą oni dodawać swoje przepisy do specjalnych list, w taki sposób, że każdy z nich je widzi. Bardzo fajną funkcją jest także zapisywanie przepisów „na później”. Siedząc w pracy, możemy wybrać przepis, który chcemy dziś wykorzystać, a następnie przychodząc do domu po prostu klikamy „ok” i zaczynamy przygotowywać nasze danie.

Wydaje się nam także, że thermomix to synonim oszczędności czasu. Wyobraź sobie sytuację, że chcesz pokroić w plasterki ogórka na mizerię. Ty całego ogórka pokroisz w około minutę, a każdy plasterek będzie różnej grubości. Wrzucając 5 ogórków do thermomixa, zrobi to on o wiele szybciej i dokładniej od Ciebie. Nie musisz też przejmować się, że przez przypadek przytniesz się krojąc jakikolwiek składnik. Twoje zmartwienia dzięki thermomixowi mogą odejść w niepamięć!

Oczywiście, oprócz dań z aplikacji, możemy także rozkazać naszemu thermomixowi przyrządzić coś niestandardowego. Możesz go używać jako zwykły robot kuchenny, który pokroi, poszatkuje, ugotuje.

Wśród przepisów można znaleźć nawet alkohole, między innymi pieprzówka czy pigwówka.

Urządzenie posiada także funkcję podtrzymania temperatury posiłku, które przygotujemy. Możemy bez problemu przygotować nasze danie kilka godzin przed przyjściem członków rodziny, a to thermomix będzie martwił się o to, aby temperatura posiłku była odpowiednia – nie za ciepła, nie za zimna.

thermomix opinie

Thermomix – wady

Wadą tego urządzenia dla wielu osób to przede wszystkim cena. Wydać 6000 zł na kolejne urządzenie kuchenne to nie jest coś, na co każdy może sobie pozwolić. Na szczęście przychodzi tutaj na ratunek program rat 0%, który możemy spłacać w dowolnym okresie czasu. Warto tutaj zastanowić się także, czy warto zamówić catering dietetyczny czy zakupić thermomix.

Trzeba być sprawiedliwym – pomimo oszczędności czasu, który jest wielką zaletą, do wad należy doliczyć to, że mimo wszystko przy thermomixie trzeba stać. Niektóre z przepisów, jak na przykład masło w swoim programie ma dodawanie składników co średnio 10 sekund. Wtedy z cierpliwością czekamy nad thermomixem, który robi szuru buru. W przypadku na przykład gulaszu, mogliśmy na spokojnie usiąść i wypić kawę, ale od rozmowy mimo wszystko trzeba było się oderwać, żeby dokończyć nasz obiad.

thermomix cena

Thermomix – czy warto kupić?

Według nas tak. Warto, jednakże sami tego nie zrobiliśmy. Dlaczego? Nie dość, że kochamy jeść, kochamy także przygotowywać nasze posiłki i to jest coś, co to urządzenie definitywnie odbierze. Musielibyśmy wszystkie nasze książki kulinarne wyrzucić przez okno, a gotowanie pozostawilibyśmy thermomixowi. Jest to rozwiązanie idealne dla osób zabieganych, nie posiadających umiejętności kulinarnych, a także samotnych matek i matek, które oprócz wychowywania dziecka, muszą wychowywać także swojego partnera 😉

Jeśli chcecie kupić thermomix – skontaktujcie się z nami na adres mailowy kontakt@przez-zoladek-do-serca.pl, a my przekażemy kontakt dalej, do naszej pięknej przedstawicielki handlowej.