Przedwiośnie – pomysły na witaminy w codziennym menu

Blog przez żołądek do serca

Artykuł Sponsorowany

Przedwiośnie – pomysły na witaminy w codziennym menu

Przedwiośnie to czas, kiedy na stole pojawia się najmniej świeżych warzyw i owoców. Niestety te, które zostały zebrane w poprzednim roku straciły już wiele ze swojej świeżości. Warzywa i owoce sprowadzane z zagranicy lub pochodzące ze szklarni są dobrym wyborem, aczkolwiek nie są ani tak smaczne ani tak aromatyczne jak te z pola czy ogrodu. Co zatem można zrobić, aby na przedwiosennym stole pojawiły się smaczne i zdrowe dania pełne witamin?

Nie ma jak słoiki

W XX wieku piwnice naszych domów pękały w szwach pod naporem słoików i słoiczków wypełnionych warzywami i owocami w różnych formach. Kompoty, soki, przeciery, kieszonki i sałatki pięknie prezentowały się w szklanych słojach i uśmiechały się do miłośników przetworów zachęcając ich do spróbowania marynowanej papryki, domowego przecieru pomidorowego czy kompotu z jabłek. Dziś, trochę ze względu na wygodę, a trochę na brak czasu, przetwory robi znacznie mniej osób. Jednak są takie przysmaki, które można także kupić w sklepie. Wśród popularnych, smacznych i zdrowych przetworów są kiszonki, które zawierają naturalne witaminy niezbędne dla zdrowia. Najbardziej znane są ogórki i kapusta, ale w sprzedaży można też znaleźć inne kiszone warzywa. Wszystkie one doskonale sprawdzają się zarówno jako składnik dań gotowanych jak i w roli surówki.

Kiełki z domowej uprawy

Kiedy w sklepach nie ma za dużego wyboru warto postarać się o zwiększenie go domowym sumptem. Jednym z ciekawych sposobów jest domowa uprawa kiełków. Do tego celu można kupić specjalne kiełkownice lub skorzystać ze słoika po przetworach. Wyhodowane w warunkach domowych kiełki doskonale smakują dodane do sałatek czy jako „coś” zielonego na kanapce.

Suplementacja witamin

Niedobory witaminowe powstałe na skutek gorszej jakości diety uzupełnią naturalne witaminy i suplementy diety w postaci tabletek i syropów. Można je nabyć w sklepach ze zdrową żywnością oraz aptekach. Naturalne suplementy diety poprawiają naszą kondycję zdrowotną i samopoczucie. Pozwalają też w pełnym zdrowiu doczekać się świeżych warzyw i owoców, które prosto z ogródka trafią na nasze talerze.