Kalendarium

Bulinka

Blondynka o wielkim sercu, zakochana po uszy w pierogach! Doceni dobrze przyprawione danie jak i obraz w galerii sztuki. Jeśli chcesz, stworzy dla Ciebie ozdobę z betonu jaką sobie wymarzysz!

kalendarium restauracja

Kalendarium w Czechowicach Dziedzicach istnieje już kilkanaście lat. Początkowo w małym lokalu serwowali wyłącznie pizzę, następnie otworzyli drugi lokal i rozszerzyli swoje menu. Niestety po pewnym czasie pizza w drugim lokalu nie smakowała już tak dobrze, a pierwszy lokal zamknięto.

Właściciel próbował wdrażać różne kuchnie, jednak kończyło się to mizernie. Wystrój lokalu nie zachęcał do spędzania tam czasu, a już tym bardziej jedzenia.

Ponowny powrót do tej restauracji zawdzięczamy artykułowi na czecho.pl, w którym napisano o festiwalu meksykańskim i odmienionym lokalu. Nasze podejście było bardzo sceptyczne (kuchnia meksykańska? kolejny wymysł właściciela.. ehhh…) ALE! Poszliśmy..

Na pierwszy rzut oka zobaczyliśmy, solidnie wyremontowany lokal. Zobaczcie sami poniżej (zdjęcia ze strony internetowej):

Zamówiliśmy zestaw degustacyjny (zupa chili con carne, buritto, enchiladas, frytki z batatów) za 10 zł i doznaliśmy szoku! To było naprawdę dobre.

kalendarium

Po zestawie degustacyjnym zamówiliśmy quesadille. Rozmiar tego dania nas przerósł. Ogromna chrupiąca quesadilla drobiowa za 13 zł (teraz chyba 16 zł) w połowie została zabrana do domu.

kalendarium restauracja

Szczerze z całego serducha, życzymy właścicielowi dużo klientów. To jedyna w okolicy restauracja z pyszną kuchnią meksykańską. Jeśli będziecie w pobliżu wpadnijcie do Kalendarium na meksykański obiad. 

MY – POLECAMY!

5 out of 5 stars

Gdzie znajdziesz Kalendarium?

CIEKAWE ARTYKUŁY

Rodzaje noży kuchennych

Rodzaje noży kuchennych

Rodzaje noży kuchennych Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej...

Gdzie zjeść w bielsku

Gdzie zjeść w bielsku

Jesteś głodny/a? Zmierzasz tam tylko dlatego, że ktoś polecił Ci to miasto na krótką przechadzkę z rodziną lub znajomymi? Chcesz coś zjeść w Bielsku-Białej? Pomożemy Ci w wyborze jednych z najlepszych restauracji w tym mieście. Nie musisz dziękować. Wystarczy, że przeczytasz nasz krótki, acz kaloryczny wpis!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!