Kalendarium

 

Kalendarium w Czechowicach Dziedzicach istnieje już kilkanaście lat. Początkowo w małym lokalu serwowali wyłącznie pizzę, następnie otworzyli drugi lokal i rozszerzyli swoje menu. Niestety po pewnym czasie pizza w drugim lokalu nie smakowała już tak dobrze, a pierwszy lokal zamknięto.

Właściciel próbował wdrażać różne kuchnie, jednak kończyło się to mizernie. Wystrój lokalu nie zachęcał do spędzania tam czasu, a już tym bardziej jedzenia.

Ponowny powrót do tej restauracji zawdzięczamy artykułowi na czecho.pl, w którym napisano o festiwalu meksykańskim i odmienionym lokalu. Nasze podejście było bardzo sceptyczne (kuchnia meksykańska? kolejny wymysł właściciela.. ehhh…) ALE! Poszliśmy..

Na pierwszy rzut oka zobaczyliśmy, solidnie wyremontowany lokal. Zobaczcie sami poniżej (zdjęcia ze strony internetowej):

Zamówiliśmy zestaw degustacyjny (zupa chili con carne, buritto, enchiladas, frytki z batatów) za 10 zł i doznaliśmy szoku! To było naprawdę dobre.

kalendarium

Po zestawie degustacyjnym zamówiliśmy quesadille. Rozmiar tego dania nas przerósł. Ogromna chrupiąca quesadilla drobiowa za 13 zł (teraz chyba 16 zł) w połowie została zabrana do domu.

kalendarium restauracja

Szczerze z całego serducha, życzymy właścicielowi dużo klientów. To jedyna w okolicy restauracja z pyszną kuchnią meksykańską. Jeśli będziecie w pobliżu wpadnijcie do Kalendarium na meksykański obiad. 

MY – POLECAMY!

 

5 out of 5 stars

Gdzie znajdziesz Kalendarium?