Kalendarium (Czechowice-Dziedzice)

Blog przez żołądek do serca

Natalia

Wielbicielka spędzania wieczorów i nocy z telefonem w ręce lub aktywnie na spacerze. Całe swoje serce oddaje pisząc. Mistrz stawiania przecinków i ortografii.
Kalendarium (Czechowice-Dziedzice)

Kalendarium w Czechowicach Dziedzicach istnieje już kilkanaście lat. Początkowo w małym lokalu serwowali wyłącznie pizzę, następnie otworzyli drugi lokal i rozszerzyli swoje menu. Niestety po pewnym czasie pizza w drugim lokalu nie smakowała już tak dobrze, a pierwsza restauracja została zamknięta.

Właściciel próbował wdrażać różne kuchnie, jednak kończyło się to mizernie. Wystrój lokalu nie zachęcał do spędzania tam czasu, a już tym bardziej jedzenia.

Ponowny powrót do tej restauracji zawdzięczamy artykułowi na czecho.pl, w którym napisano o festiwalu meksykańskim i odmienionym lokalu. Nasze podejście było bardzo sceptyczne (kuchnia meksykańska? kolejny wymysł właściciela.. ehhh…) ALE! Poszliśmy..

Na pierwszy rzut oka zobaczyliśmy, solidnie wyremontowany lokal. Zobaczcie sami poniżej (zdjęcia ze strony internetowej):

kalendarium czechowice
43 502 Czechowice Dziedzice

Zamówiliśmy zestaw degustacyjny (zupa chili con carne, buritto, enchiladas, frytki z batatów) za 10 zł i doznaliśmy szoku! To było naprawdę dobre.

meksykańska restauracja pizza kalendarium

Po zestawie degustacyjnym zamówiliśmy quesadille. Rozmiar tego dania nas przerósł. Ogromna chrupiąca quesadilla drobiowa za 13 zł (teraz chyba 16 zł) w połowie została zabrana do domu.

kalendarium restauracja czas czechowice dziedzice

Szczerze z całego serducha, życzymy właścicielowi dużo klientów. To jedyna w okolicy restauracja z pyszną kuchnią meksykańską. Jeśli będziecie w pobliżu wpadnijcie do Kalendarium na meksykański obiad.

MY – POLECAMY!

5 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Gdzie znajdziesz Kalendarium?

Kalendarium to nie tylko dania meksykańskie

Ta restauracja jest także bardzo charakterystyczna z jednego powodu. W Czechowicach-Dziedzicach nie znajdziesz drugiego lokalu, w którym możesz zamówić lanego pilsnera (o którym piszemy także w rankingu piw). Właściciel został nawet tapsterem. To miano określa osobę, która jest zweryfikowana jako wyszkolona osoba w zakresie lania piwa. Krzysiek Gazda nie raz ubiera swój fartuch tapstera i polewa nam piwo. Od niego zawsze smakuje jakoś lepiej!

Kalendarium serwuje także pizze – możesz tutaj zamówić pizzę z serem w brzegach w małym rozmiarze. Nie myśl, że mała pizza z serem w brzegach to za mało na obiad. Danie jest bardzo syte, a wszystkie składniki skomponowane w taki sposób, że kubki smakowe wariują. Naprawdę warto skorzystać z ich oferty.

Dodatkowo, specjalizują się oni także w sałatkach. Bardzo często zamawiamy od nich sałatki – grecką czy z gruszką i serem feta. Połączenie z pitą jest niesamowite.

Jeśli szukasz restauracji w Czechowicach-Dziedzicach, zdecyduj się od razu na Kalendarium. Naprawdę warto spróbować dań ich mistrzów kuchni!

Kalendarium przygotuje dla Ciebie także przyjęcia okolicznościowe o jakim zamarzysz. Możesz zarezerwować u nich miejsce, a oni przygotują dla Ciebie specjalne menu. Twoja rodzina czy grupa znajomych może zostać odgrodzona od pozostałych gości, dzięki czemu będziecie czuć się całkowicie swobodnie w restauracji.