Jak zrobić twaróg ze słodkiego mleka

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

twaróg domowy

Każdy z nas spróbował w życiu choć raz sera białego, czyli twarogu, który jest dostępny w praktycznie każdym sklepie spożywczym. Nic jednak nie zastąpi nam wykonanego twarogu przez nas samych. Twaróg wykonany w taki sposób nie tylko nie posiada zbędnych, chemicznych dodatków, ale także może zostać wykonany według naszych preferencji, poprzez użycie dodatków, które najbardziej lubimy. Jak więc zrobić domowy twaróg ze słodkiego lub zsiadłego mleka?

Przepis na twaróg w domu

  • 2 litry mleka w butelkach 2%
  • 2 łyżki soli
  • 400 gram śmietany 18%
  • 6 jajek

Oprócz tego przygotuj coś do obciążenia serwatki, którą w późniejszych etapach przygotowania sera użyjesz, a także miejsce w zimnej przestrzeni (najlepiej, żeby to była lodówka).

Na początku musisz zagotować mleko z dodatkiem soli. W międzyczasie wbij wszystkie 6 jajek do miski, a następnie wymieszaj je energicznie, żeby żółtko i białko stanowiły jedność. Gdy mleko będzie już gorące (zagotowane), trzeba dodać 400 gram śmietany i ubite trzepaczką, wcześniej wspomniane jajka. Wymieszaj całość, a następnie 5-6 minut. Po mniej więcej tym okresie czasu, ser oddzieli się na górę ugotowanego mleka, przez co dojdzie do powstania serwatki.

Będąc na tym etapie musisz odcedzić całość. Następnie, zbierz to co zostanie w Twoim sitku i przełóż do ścierki. Na tym etapie możesz użyć dodatków do sera, które tylko żywnie Ci się podobają. Niech poniesie Cię tu fantazja – możesz dodać coś bardziej “normalnego” jak kulki pieprzu czy suszone pomidory lub sok z cytryny czy zblendowany szpinak z oregano. Uformuj z tego kształt, w jakim chcesz mieć swój ser. Owiń dokładnie w ścierkę, a następnie włóż do zimnego pomieszczenia, a idealnie byłoby, gdyby była to lodówka.

Odczekaj teraz około 4 godzin, żeby Twój ser miał formę stałą, wtedy jest on wreszcie gotowy do jedzenia! Pamiętaj, że każda lodówka chłodzi w inny sposób, także w zależności od temperatury otoczenia. Żeby mieć pewność czy ser jest już gotowy, sprawdź małą część.

twaróg ze słodkiego mleka

Czy domowy twaróg możesz przygotować z innym mlekiem? Oczywiście, że możesz! Rodzaj mleka nie ma tutaj znaczenia! Możesz użyć mleko prosto od krowy, zsiadłe mleko (świeże). Każdy przepis, który znajdziesz w internecie będzie odpowiedni, jednakże ten, który my proponujemy jest sprawdzony.

Przepis na domowy twaróg warto sprawdzić, jak na każde danie, które da się przygotować w domu. Różnica przy używaniu chemii w spożywce, a tym co uzyskasz w domu jest przeogromna!

CIEKAWE ARTYKUŁY

Jak zrobić grzańca

Jak zrobić grzańca

Grzańca można przygotować na wiele sposobów. Zimą czy jesienią, grzane wino czy grzane piwo zawsze poprawiają nam nastrój.

Rodzaje win

Rodzaje win

Sprawa właściwego podziału win, czyli tzw. klasyfikacji, jest dość skomplikowana i zależy od tego, jakie cechy wina, czyli tzw. wyróżniki klasyfikacyjne, zostaną wzięte za podstawę podziału.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!