Proper palarnia kawy (Bielsko-Biała)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Proper palarnia kawy (Bielsko-Biała)

Proper zaczynał swoją przygodę z kawiarniami w Czechowicach. Po wielkim sukcesie otworzył swój lokal w Bielsku przy ul. 3 Maja i w Szczyrku. Po pewnym czasie zamknął te dwa lokale i zdecydował się otworzyć jedną, większą kawiarnię na ul. Przekop 10.

Każdy z lokali Propera jest bardzo specyficzny, stworzony w 100% w stylu właściciela, który na codzień wypala kawę. Przekop to minimum pięciokrotnie większa wersja lokalu w Czechowicach. Z tyłu kawiarni za szklanymi drzwiami widać wielkie worki kawy czekającej na zmielenie i podanie gościom. W tym samym miejscu są także prowadzone szkolenia z zakresu baristyki, ogólnie sztos.

proper bielsko

Na przekopie można też kupić kawę produkowaną przez Propera, przeróżne akcesoria idealne dla baristów. Każda z kaw ma swoje zastosowanie, a blend właściciela jest unikalnym, dlatego najlepiej pierwsze dopytać się w czym zrobić kawę.
Opakowania z kawą i akcesoria można kupić też przez ich sklep internetowy!

Zamówiliśmy dwa americano, croissanta i cynamonkę. Kawa z Bielska wydaje się być lepsza niż ta, która jest wydawana w Czechowicach na Kolejowej – nie jest skiśnięta. Croissant był delikatnie wysuszony, nie zdążyłem nawet spróbować cynamonki, więc zakładam, że była bardzo dobra.

Proper palarnia kawy Bielsko

Czy polecamy? No pewka! Idźcie sprawdzić ich hipserską kawiarnię!

4.5 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak dostać się do palarni Proper w Bielsku?