Pasta miasta (Gdańsk)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Pasta miasta (Gdańsk)

W Trójmieście chcieliśmy zjeść danie z makaronem, które zapamiętamy na długi czas. Tak trafiliśmy do Pasta Miasta w Gdańsku. Na początku było ciężko do niego dotrzeć. Warto wiedzieć, że szukając przy ulicy Chmielnej tej restauracji, znajdziemy ją w zbiorze kilku restauracji – w Słonym Spichlerzu. Nam znalezienie Pasta Miasta zajęło jakoś z 15 minut błądzenia, Ty nie musisz popełniać naszego błędu!

W Pasta Miasta zamówiliśmy Spinaci e gorgonzola (makaron tagliatelle, kurczak, szpinak, gorgonzola, suszone pomidory, śmietana) i Pollo (makaron rigatoni, kurczak, peperoncino, mascarpone, cytryna, rukola, pomidorki koktajlowe, śmietana)

O ile Spinaci e gorgonzola było naprawdę bardzo dobre, to Pollo totalnie nam nie siadło. To pewnie przez połączenie słodkiego mascarpone z ostrym chilli. Oczywiście z powodu głodu atakującego nas już od kilku godzin, wsunęliśmy całą porcję.

Czy powtórzylibyśmy? Na pewno wybralibyśmy inną pozycję zamiast Pollo, ale oprócz tego nie mamy zbyt dużo do zarzucenia.

4.5 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak dostać się do Pasta miasta w Gdańsku?

Przede wszystkim pamiętaj, że Pasta miasta jest w Słonym Spichlerzu, na samym końcu budynku!