Małe agd do kuchni – sprawdź czego potrzebujesz w swoim domu?

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Małe agd do kuchni – sprawdź czego potrzebujesz w swoim domu?

Odpowiednie wyposażenie kuchni gwarantuje komfortowe przygotowywanie potraw. W praktyce też oszczędza nasz czas i energie. Dzięki właściwemu sprzętowi agd znacznie łatwiej gotować, wyrabiać ciasta, przygotowywać koktajle oraz soki czy rozmaite desery. O takim sprzęcie warto pomyśleć już na etapie urządzania kuchni. Jakie sprzęty wybrać w pierwszej kolejności, aby być zadowolonym?

Małe agd do kuchni, czyli sprzęt będący podstawowym wyposażeniem 

Dzięki odpowiednim urządzeniom można znacznie poszerzyć areał serwowanych potraw- niektórych dań nie da się bowiem wykonać bez specjalnego robota. Małe agd w kuchni pozwoli też na przygotowywanie pysznych napojów. 

Trudno o bardziej podstawowy robot kuchenny od miksera. Można zdecydować się na najprostszy model takiego urządzenia, ale też dobrym pomysłem jest zakup urządzenia wielofunkcyjnego z dedykowaną do tego celu misą. W takim przypadku robot pracuje właściwie samodzielnie, a my możemy w tym czasie przejść do kolejnego etapu przygotowywania potrawy. Roboty wielofunkcyjne w ramach jednego urządzenia posiadają także szatkownice, wyciskarkę do soków, sokowirówkę, a także dają możliwość wyrabiania ciasta. Wszystkie te urządzenia można zakupić także oddzielnie w zależności od potrzeb. W praktyce, warto dać sobie jak najwięcej możliwości, gdyż nie wiemy, z czego będziemy chcieli skorzystać w przyszłości. Urządzenie wielofunkcyjne, czyli robot planetarny z pewnością będzie przez nas często wykorzystywany. 

Małe agd do kuchni - sprawdź czego potrzebujesz w swoim domu?

W przypadku przygotowywania dań dla najmłodszych, a także w sytuacji, kiedy uwielbiamy koktajle- niezbędnym wyposażeniem będzie blender.

I tutaj można zdecydować się na wersję ręczną, a w przypadku chęci posiadania większego urządzenia o dużej mocy idealny będzie blender kielichowy. Już na starcie warto wyposażyć kuchnię w dobry ekspres do kawy. Cena takiego urządzenia w dużej mierze będzie uzależniona od jego poziomu automatyzacji. 

Jedno urządzenie, które daje ogrom możliwości 

Bez wątpienia, takim urządzeniem jest właśnie robot planetarny i jeśli zależy nam na tym, aby szybko dać sobie wiele możliwości na raz- taki sprzęt agd powinniśmy zakupić w pierwszej kolejności. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że kupując jedno urządzenie wielofunkcyjne oszczędzamy miejsce w naszej kuchni– zakup każdego z tych urządzeń osobno wymagałby od nas sporej ilości dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Przede wszystkim jest to jednak urządzenie na lata, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na robota znanego producenta o odpowiednio wysokiej mocy. W przypadku każdego z takich robotów dobrze jest dokładnie przeanalizować, jakie stwarza nam możliwości. Ilość i charakter funkcji robota będzie się bowiem różnić w zależności od modelu. 

Bardzo trwałymi modelami są roboty wykonane z metalu, które mają odchylane ramię oraz łatwe w montażu i demontażu poszczególne części. W ten sposób można miksować, ale też wyrabiać ciasta, można przecierać, wyciskać, mielić i wałkować- jednym słowem, robot wykona za nas każdą cięższą pracę w kuchni, jaka może nas spotkać podczas gotowania. Co ważne, solidne, wymienne mieszadła są w stanie dać sobie radę z każdą konsystencją przygotowywanych składników. Dobrze, aby poszczególne części robota dały się myć w zmywarce. 

Małe agd do kuchni - sprawdź czego potrzebujesz w swoim domu?

Nie musisz lubić gotować, aby wyposażyć kuchnię w dobrej jakości ekspres 

Najbardziej podstawową wersją ekspresu jest ekspres przelewowy. Znacznie lepszy smak kawy można jednak uzyskać decydując się na zakup ekspresu ciśnieniowego- najpopularniejszą wersją jest ekspres parzący kawę pod ciśnieniem 15 barów. Ekspres może posiadać wbudowany młynek do kawy ziarnistej, jednakże bardzo ciekawe są także ekspresy kapsułkowe. Do określenia pozostaje także to, jaki będzie spieniacz do mleka- czy osoby czy wbudowany wewnątrz urządzenia. Na ekspres do kawy decydują się nie tylko zapaleni smakosze kawy.