Kalendarz adwentowy z czekoladkami dla bliskiej osoby – słodki prezent na święta!

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Kalendarz adwentowy z czekoladkami dla bliskiej osoby – słodki prezent na święta!

Czy można lepiej wyrazić swoje uczucia niż poprzez drobny, słodki prezent? Czekoladowe kalendarze adwentowe idealnie się do tego nadają! Jeśli szukasz inspiracji na świąteczny prezent, to zdecydowanie będzie dobry pomysł!

Kalendarz adwentowy: czekoladki, pralinki i neapolitanki

Okres świąteczny to wyjątkowy czas. To właśnie wtedy skupiamy się na rodzinie i bliskich, spędzając z nimi czas, planując prezenty, wspólnie przygotowując potrawy na wigilijną kolację. Nic dziwnego, że wiele osób z ożywieniem czeka na ten wyjątkowy czas. Czas oczekiwania na Wigilię od ponad stu lat osładzają kalendarze adwentowe: dla dzieci z czekoladkami, dla dorosłych również z innymi pysznymi produktami. 

Czym są czekoladowe kalendarze adwentowe? To nic innego jak bombonierki lub szkatułki z 24 pralinkami, spośród których każda ma przyporządkowany sobie numerek symbolizujący dzień, w którym należy ją zjeść. Czekoladkę z numerkiem 1 zjadamy 1 grudnia i tak dalej, aż do Wigilii Bożego Narodzenia. To świetna zabawa, ale też sposób na naukę wytrwałości i cierpliwości. Nie jest łatwo powstrzymywać się przed zjedzeniem wszystkich 24 czekoladek w pierwszym tygodniu grudnia, ale podobno komuś się udało.

Czekoladowe kalendarze adwentowe 

Najczęściej trafia się na kalendarze adwentowe dla dzieci z czekoladkami, ale to nie oznacza, że są one przeznaczone jedynie dla najmłodszych. W sklepie Chocolissimo znajdziesz apetyczne propozycje dla osób w każdym wieku, które sprawią wiele radości niezależnie od metryki.

Dostępne u nas czekoladowe kalendarze adwentowe różnią się od siebie designem, zawartością, ceną i przeznaczeniem. Z łatwością je od siebie odróżnisz. Propozycje dla dzieci są bardziej kolorowe, mają zabawne rysunki i duże cyfry, natomiast te przeznaczone dla nieco starszych osób są bardziej stonowane i ekskluzywne. Prawdziwy przebój to zawierający czekoladki kalendarz adwentowy, który umieszczony jest w eleganckiej skrzyneczce. Można na niej nawet umieścić dedykację: trudno o bardziej spersonalizowany, słodki prezent na zimowe dni.

Na Mikołajki: kalendarz adwentowy dla dzieci z czekoladkami

Kalendarze adwentowe to dobry pomysł na grudniowy prezent bez okazji lub na Mikołajki. Dobrze poradzi sobie zarówno solo, jak i w zestawie z innym prezentem. Najlepiej podarować go bliskiej osobie, dziecku lub dorosłemu, jeszcze zanim zacznie się grudzień. Wówczas obdarowana osoba będzie codziennie mogła częstować się jednym smakołykiem. 

Na Mikołajki także można wręczyć kalendarz adwentowy, wówczas jednak obdarowany w dniu otrzymania prezentu będzie musiał zjeść aż sześć zaległych słodyczy. Nie sądzimy jednak, by komuś to przeszkadzało, prawda?

Wszyscy poszukujący miłego upominku dla bliskich jeszcze przed świętami powinni wybrać kalendarz adwentowy. Czekoladki świetnie umilają długie wieczory, przygotowują na Boże Narodzenie i uczą wytrwałości. Na pewno będzie to trafiony prezent! Zajrzyj na Chocolissimo.pl i przekonaj się, jak wiele kalendarzy adwentowych dla Ciebie przygotowaliśmy i nie zapomnij zamówić egzemplarza dla siebie!