Grapub (Gliwice)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Grapub (Gliwice)

Niedaleko politechniki śląskiej w Gliwicach jest mała kawiarenka Grapub. Zdecydowaliśmy się spróbować ich kawy w czasie mini-wycieczki.

Początkowo, chcieliśmy usiąść na zewnątrz – pogoda jeszcze dopisywała, słońce delikatnie grzało, ale po wejściu do środka postanowiliśmy tam zostać. Zamiast zwykłych krzeseł i stolików, w lokalu mieliśmy do dyspozycji sofy, fotele z kocami i poduszkami.

grapub gliwice

Zamówiliśmy dwie czarne kawy (7zł). Smakowo, kawa była dosyć kwaśna, przez co nie do końca trafiła w nasze kubki smakowe – oboje wolimy gorzką kawę. Ważne, żeby kawa była mocna i gorzka. Jedna osoba z naszej dwójki zawsze zostawia kawę na samym dole filiżanki nie dopijając wszystkiego. Czemu – nie wiemy.

Plus dla Grapub za wystrój, ale kawę mogliby zamówić od Propera.

2 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak dostać się do Grapub w Gliwicach?

Jeśli przebywasz akurat w mieście Gliwice i poszukujesz jakieś przyjaznej kawiarnii, w której chcesz wypić kawę – poszukaj lepiej niż my. Generalnie lokal zaskoczył nas tylko swoim wystrojem ze względu na kanapy i wrzosy. W kawiarnii nie było nic szczególnego, przez co wrócilibyśmy tam jeszcze raz. Gliwice jest miastem, w którym znajdziesz o wiele więcej różnych kawiarenek lepszych od Grapub. Zdecydowanie jest to miejsce dla studentów z sąsiedniego uniwersytetu gliwickiego, w którym mogą iść na szybką randkę nie płacąc za dużo.

Lepiej pojechać na kawę do McDonalda! Tam pomimo, że zapłacicie delikatnie więcej, nie będziecie zawiedzeni smakiem kawy.