Bukowina Tatrzańska – dlaczego warto ją odwiedzić nie tylko zimą?

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Bukowina Tatrzańska – dlaczego warto ją odwiedzić nie tylko zimą?

Bukowania Tatrzańska jako jedna z 5 podhalańskich gmin tworzy powiat tatrzański w województwie małopolskim i odgrywa bardzo ważną rolę w turystyce od wielu lat. To bardzo silny konkurent samego miasta Zakopane. Do gminy zaliczamy 8 wsi, w tym: Bukowinę Tatrzańską, Białkę Tatrzańską, Brzegi, Groń, Leśnicę, Jurgów i Czarną Górę. Doskonałe warunki narciarskie i zapierające dech w piersi widoki to jednak niejedyne zalety Bukowiny.

Dlaczego bukowina Tatrzańska?

Gmina jest słynna przede wszystkim z szerokiej gamy atrakcji. Na przestrzeni zaledwie kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych czekają na nas tutaj dwa nowoczesne Aquaparki z termalnymi basenami i z licznymi zjeżdżalniami. Oprócz tego znajdziemy tutaj kilkadziesiąt profesjonalnych wyciągów narciarskich oraz mnogość noclegów i hoteli dla przybywających gości. Dodatkowo do dyspozycji mamy rozrywkę zapewnianą przez tutejszych górali w postaci np. kuligów, ognisk, czy skuterów śnieżnych. Po męczącym spacerze w górach możemy uraczyć się pysznym, ciepłym posiłkiem w restauracji, przy akompaniamencie muzyki. Wejdź na stronę Schronisko Bukowina i sprawdź więcej szczegółów. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Bukowinę Tatrzańską?

Dobrodziejstwo wody

Woda jest skarbem Bukowiny Tatrzańskiej. Na terenie gminy możemy znaleźć aż 8 jezior górskich, w tym Czarny Staw, Morskie Oko i wchodzące w skład Doliny Pięciu Stawów jeziora. Bezcenną atrakcją są także wody termalne, których na omawianym terenie nie brakuje. Słynne kompleksy basenów termalnych to idealne miejsce dla całej rodziny. Można tutaj relaksować się godzinami i skupić się na dobrej zabawie.

Termy składają się z basenów, w których woda osiąga temperaturę 28-36 stopni Celsjusza. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest fakt, że połowa z nich znajduje się na zewnątrz. Dodajmy do tego liczne wodne atrakcje, sauny oraz dużą ilość zjeżdżalni, a mamy miejsce, w którym zakocha się każdy turysta.

Wielokulturowa Bukowina Tatrzańska

Najlepsze podróże to takie, które bawią, relaksują i uczą. Odwiedzając Bukowinę Tatrzańską, możemy liczyć na wszystkie wspomniane kwestie. Bukowina Tatrzańska to zlepek tradycji kulturowych: podhalańskich, romskich i spiskich. Można zauważyć je nie tylko w codziennym życiu, lecz też w kuchni. Góralska kultura dominuje we wszelkich imprezach przez cały rok. Jeżeli chodzi o wydarzenia, to szczególną uwagę należy zwrócić na Karnawał Góralski, który odbywa się co roku w lutym. Jest to mieszanka kolędowania i zabawy karnawałowej. Odbywają się w tym czasie liczne konkursy tańca. To również bogactwo plenerowych imprez oraz zawodów – narciarskich i strzeleckich.

Bukowina Tatrzańska – gdzie spać?

W tym miejscu znajdziemy mnóstwo ciekawych hoteli, pensjonatów i przytulnych noclegów. W tych miejscach króluje oczywiście styl podhalański i zakopiański. Nocując w takich miejscach, możemy się poczuć jak rdzenni górale. Tylko od naszych indywidualnych preferencji zależy czy wybierzemy drewniane, klimatyczne pensjonaty czy nowoczesny hotel z licznymi atrakcjami jak basen, czy sauna.

Bukowina Tatrzańska – raj dla osób aktywnych

Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce na każdą porę roku. Jeżeli jesteśmy fanami aktywności fizycznej, to z pewnością spodoba nam się jazda na nartach, rowerze czy liczne ścieżki górskie, którymi można spacerować bez końca. Góry słyną również z tego, że są oazą dla przygotowań sportowców w różnych dyscyplinach ze względu na panujące tu specyficzne warunki. Po zakończeniu wysiłku możemy zrelaksować się na pobliskich termach, spędzić czas w odkrytym basenie, skorzystać z ruskiej bani, sauny fińskiej czy jacuzzi.