Kalkulator BMI

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

kalkulator bmi wskaźnik bmi tkanki tłuszczowej wskaźnika bmi

Poniżej dostępny jest kalkulator BMI, który określi czy masz nadwagę, niedowagę czy odpowiednią wagę. Musisz podać jedynie masę ciała w kilogramach, a także wzrost w centymetrach. Bez dodatkowych utrudnień. A teraz oblicz BMI!

Waga (kg):
Waga (kg):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wzrost (cm):
Wzrost (cm):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Twój wskaźnik BMI:
0.00
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Niedowaga

Niedobrze. Masz niedowagę. Skontaktuj się z dietetykiem. Specjaliści ustalą plan diety, dzięki której przybierzesz na wadze.

Waga prawidłowa

Świetnie! Twoja waga jest w normie. Nie masz powodów do zmartwień.

Nadwaga

Masz nadwagę. Jesteś o krok od otyłości, ale możesz jej uniknąć! Skonsultuj się ze specjalistami, aby uzyskać idealnie dopasowaną dietę.

Otyłość

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość I stopnia. Koniecznie skontaktuj się z dietetykiem, który ustali plan żywieniowy dla Ciebie.

Dokładna interpretacja wyników kalkulatora BMI

Poniżej znajdują się wszystkie opisy, które może wskazywać wskaźnik BMI, obliczany przez kalkulator BMI:

  • <16,0 – wygłodzenie
  • 16,0 – 16,9 – wychudzenie
  • 17,0 – 18,9 – niedowaga
  • 18,5 – 24,9 – waga prawidłowa
  • 25,0 – 29,9 – nadwaga
  • 30,0 – 34,9 – otyłość I stopnia
  • 35,0 – 39,9 – otyłość II stopnia
  • >40 – otyłość III stopnia

Body mass index – wskaźnik czego?

BMI (body mass index z języka angielskiego) to w skrócie mówiąc wskaźnik masy ciała. Dzięki temu kalkulatorowi, można samemu sprawdzić, czy nasza aktualna masa ciała jest odpowiednia. BMI wykorzystuje masę ciała (wyrażona w kilogramach) oraz wzrost (wyrażony w centymetrach).

Wykorzystywany jest między innymi do ocenienia ryzyka wystąpienia groźnych chorób takich jak miażdżyca, choroby niedokrwienna serca, udar mózgu, nowotwory.

Niska wartość BMI oznacza tyle, że nasza waga jest za mała w porównaniu do naszego wzrostu. Wysoka wartość BMI to zbyt duża masa ciała w stosunku do wzrostu.

Wraz ze zwiększającym się współczynnikiem BMI, zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób, które wiążą się z nadwagą. Pamiętaj – waga jest tylko jednym z wielu czynników, które podnoszą ryzyko wystąpienia przeróżnych chorób. Obok nich stoi styl życia, zbilansowana dieta, używki wszelkiego rodzaju. Aby sprawdzić swój stan zdrowia, najlepszym sposobem zawsze jest skontaktowanie się z dietetykiem lub lekarzem. To oni wykonają dla nas specjalistyczne badania, a także dobiorą dietę, która będzie pasować do naszego trybu życia.

Kalkulator BMI dla kobiet i mężczyzn

Normy, które są dostępne w kalkulatorze BMI zostały wyznaczone przez Światową Organizację Zdrowia. Jest to idealne narzędzie dla monitorowania BMI zarówno kobiet oraz mężczyzn. Są tutaj jednak pewne ograniczenia – nie powinny go obliczać kobiety w ciąży, a także sportowcy i starsze osoby. W przypadku tych grup osób, może występować więcej tkanki mięśniowej niż tłuszczowej lub masa mięśniowa może zanikać

Kalkulator BMI dla dzieci i młodzieży

BMI zostało określone dla osób powyżej 18. roku życia, a więc nie powinny być stosowane w przypadku dzieci. Jest to spowodowane tym, że w trakcie wzrostu lub rozwoju, zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej. Do obliczania prawidłowego rozwoju dziecka używa się tzw. siatki centylowe.

wskaźnik prawidłowej masy ciała bmi oblicz kalkulator bmi

Co do samego wskaźnika BMI –  warto co jakiś czas obliczać indeks masy ciała, aby określić czy jesteśmy w granicach prawidłowej masy ciała. Oprócz wykonania podstawowego obliczenia BMI, warto skonsultować się z dietetykiem, który określi czy nasze ciało nie zawiera zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej w porównaniu do tkanki mięśniowej. Nic nie zastąpi specjalistycznych wag, które mogą określić ich zależność. BMI nie uwzględnia bowiem płci, wieku, budowy ciała, a to właśnie te czynniki mogą mieć duży wpływ na rzeczywisty prawidłowy wskaźnik BMI.

CIEKAWE ARTYKUŁY

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa, jak sama nazwa wskazuje, to dieta całkowicie pozbawiona produktów glutenowych. Dowiedz się o niej więcej z wpisu!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU

Czas czytania: 4 minut

Ostatnia aktualizacja:


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!

facebook przez żołądek do serca instagram przez żołądek do serca