Tarniówka (Osiek)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Tarniówka (Osiek)

Po dość długiej przerwie od odwiedzania restauracji, w końcu zdecydowaliśmy się na to, aby wybrać się do Tarniówki, która znajduje się w Osieku (woj. małopolskie). Słyszeliśmy same dobre opinie, więc trzeba było to sprawdzić! Zobacz co zamówiliśmy, jak smakowało i czy polecamy!

Na początek, to co jest ważne – gdy przyjechaliśmy w niedzielę koło 15:00, restauracja była prawie pełna, więc warto mieć tutaj rezerwację.

W Tarniówce zamówiliśmy:

  • flaczki wołowe z gorącymi „paluchami” jako szybką przystawkę,
  • polędwiczkę wieprzową z sosem z sera gorgonzola, gnocchi i roszponką,
  • burgera 100% wołowego (bekon, ser, pikle, cebula, pomidor, frytki) z czarną bułką pszenną.

Pierwsze na nasz stół przyszły flaczki.

tarniówka osiek opinie

Flaczki były bardzo dobre, ciepłe i porządnie doprawione. Idealnie pasowały też gorące paluchy, które delikatnie redukowały intensywność przystawki.

Po chwili przyszły nasze dania główne.

Polędwiczki wieprzowe z sosem gorgonzola okazały się być dość niewielką porcją jak za swoją cenę. Raptem kilka kawałków mięsa za 1 zł więcej niż burger 100% wołowy. Ogólnie dobry, tylko dość dużo zieleniny, którą można by zamienić na nieco większą ilość mięsa.

Burger za to był bardzo dobry – dużo sosu, który nie zabił pozostałych składników, proste łódeczki. Bułka do burgera zabarwiona na czarno smakowała jak normalna bułka, więc w zasadzie to był tylko taki mini dodatek, który ucieszyłby każde dziecko.

Po takiej porcji polędwiczek wieprzowych czuliśmy niedosyt i delikatne ssanie w żołądku, więc nie mogliśmy oprzeć się tortowi bezowemu.

tarniówka osiek opinie

To to już naprawdę była pychota! Zjedliśmy wszystko co do ostatniego kęsa i wydawało nam się, że wyliżemy talerz, żeby na pewno wszystko zjeść! Jedynym minusem były bakalie, bo jak wiadomo bakalie nadają się jedynie do śmieci.

Jak oceniamy restaurację Tarniówka w Osieku?

4.5 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak dostać się do Tarniówki w Osieku?