Przygotowanie lemoniady jeszcze nigdy nie było równie proste!

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Przygotowanie lemoniady jeszcze nigdy nie było równie proste!

Lemoniada – zaraz po Coli – jest najczęściej wybieranym napojem w lokalach gastronomicznych. Co wpływa na jej popularność? Fakt, że świetnie gasi pragnienie? To, że doskonale orzeźwia? A może po prostu wróciła na nią moda i picie jej w upalne dni wpisuje się w aktualnie panujące trendy? Niezależnie od tego, co sprawia, że tak chętnie sięgamy po lemoniadę, warto ją serwować w swoim lokalu. I warto zadbać o to, by była idealnie schłodzona, odpowiednio kwaskowata i orzeźwiająca. Jak przygotować taką lemoniadę? Który przepis wybrać? Czy słoik na lemoniadę to wygodne rozwiązanie? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci  w prosty sposób przygotować lemoniadę idealną.

Czy istnieje przepis na lemoniadę doskonałą ?

O szklany pojemnik z kranikiem nietrudno, znacznie gorzej ze znalezieniem receptury na lemoniadę, która będzie idealna. Przepisy, których dziesiątki można znaleźć w Internecie, podają różne składniki i proporcje. Eksperymentowanie i sprawdzanie, który z nich pozwoli nam uzyskać napój spełniający nasze oczekiwania, może zająć nam naprawdę dużo czasu. A nawet jeśli znajdziemy przepis na lemoniadę idealną, to nie oznacza to, że każda przygotowana według niego lemoniada będzie tak samo dobra… Niestety, diabeł tkwi w szczegółach: cytryna cytrynie nie równa, garść czy szczypta dla każdego oznaczają coś innego, świeża mięta, limonka czy pomarańcza za każdym razem mogą mieć nieco inny smak. Wszystko to sprawia, że przygotowując w taki sposób lemoniadę, nie jest łatwo zadbać o pożądaną powtarzalność. Jak zatem serwować napój, który zawsze będzie smakował tak samo dobrze?

Czy istnieje przepis na lemoniadę doskonałą ?

Koncentrat do lemoniady to skondensowany syrop gastronomiczny o smaku domowej lemoniady. Można go znaleźć w ofercie marki HMDrinks, specjalizującej się w produkcji syropów smakowych, dedykowanych dla gastronomii.

Jakie zalety ma lemoniada przygotowana na bazie koncentratu?

  • Przygotowuje się ją w prosty i szybki sposób – należy zmieszać koncentrat lemoniady z wodą w odpowiedniej proporcji
  • Jest orzeźwiająca i idealnie kwaskowata
  • Jej mętność daje odczucie naturalności
  • Zawsze powtarzalny smak i jakość – wystarczy zachować proporcje mieszania

Warto pamiętać, że lemoniada to napój z cytrusów, więc poza wersją cytrynową z powodzeniem można serwować także lemoniadę pomarańczową. Syrop Orange doskonale sprawdzi się w tej roli. A jeżeli chcesz zaoferować gościom mrożoną herbatę, doskonałym wyborem będzie syrop Ice Tea, który świetnie komponuje się z plastrami cytrusów i dodatkiem świeżej mięty.

przygotowanie lemioniady

Słoik na lemoniadę  – łatwe serwowanie, atrakcyjny wygląd

Jak przygotować lemoniadę na bazie syropu? Oto przepis podstawowy:

  • 6,5 litra wody
  • 1 litr koncentratu do lemoniady
  • Liście mięty lub/i plasterki cytryny do dekoracji

Połącz ze sobą wodę z syropem. Opcjonalnie dodaj miętę lub plastry cytryny. Do przygotowania napoju użyj szklanego pojemnika z kranikiem.

Słój na lemoniadę nie tylko pozwoli Ci w łatwy sposób odmierzyć odpowiednie proporcje, ale będzie modnym, przyciągającym wzrok dodatkiem Twojego lokalu. Serwując lemoniadę, nie zapomnij do szklanki wrzucić kilku kostek lodu. Pamiętasz wakacyjną reklamę „Lemoniada”, stworzoną przez Allegro? Jej mały bohater szybko zrozumiał, że ciepłej lemoniady sprzedać się nie da. Jego „biznes” uratowała lodówka turystyczna, Ty możesz skorzystać z bardziej profesjonalnego rozwiązania.

Lemoniada z dystrybutora  – rozwiązanie idealne

Czym jest dystrybutor do napojów? To urządzenie służące do serwowania zimnych napojów zarówno gazowanych, jak i tych bez bąbelków, przygotowywanych na bazie syropu. Jednocześnie chłodzi, nasyca dwutlenkiem węgla i miesza wodę z koncentratem, tworząc napój o idealnych parametrach.

Serwowanie lemoniady z dystrybutora posiada wiele korzyści:

– Lemoniada jest idealnie schłodzona

– Jest zawsze świeżo zmieszana

– Smak lemoniady jest zawsze taki sam

– Serwowanie napoju jest bardzo proste – wystarczy pod nalewak podstawić kubeczek i nacisnąć przycisk w dyspenserze

– Dystrybutor HMDrinks daje możliwość serwowania napojów w czterech smakach: Cola, Lemoniada, Orange, Ice Tea oraz wody.

Posiadanie dyspensera w lokalu daje szansę zaoferowania klientom promocyjnej formy Dolewki i możliwość serwowania napojów pod własnym logo. Wiąże się z wieloma udogodnieniami oraz oszczędnościami. Sprawdzi się w każdym lokalu gastronomicznym. I nie tylko w sezonie na lemoniadę.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na słój na lemoniadę czy dyspenser, Twoja lemoniada zawsze będzie tak samo dobra i orzeźwiająca. Koncentrat lemoniady sprawi, że przygotowywanie tego modnego napoju będzie banalnie proste, a serwowanie tak smacznej lemoniady stanie się nie tylko przyjemne, ale i opłacalne.