Patyczki do lizaków – jakie są rodzaje i gdzie je kupić?

Blog przez żołądek do serca

Artykuł Sponsorowany

Patyczki do lizaków – jakie są rodzaje i gdzie je kupić?

Słodkości na patyku podbijają podniebienia zarówno tych najmłodszych, jak i starszych wielbicieli słodyczy. Wykorzystując patyczki do lizaków, można stworzyć nie tylko dowolne lizaki, ale również, cake popsy i innego rodzaju, wyjątkowo prezentujące się, wariacje cukiernicze. Wybierz sprawdzone patyczki, które staną się solidną podstawą dla Twoich słodkich wyrobów!

Ekologiczne patyki do lizaków od polskiego producenta

Decydując się na odpowiedni produkt do tworzenia lizaków, warto postawić na biodegradowalne propozycje. Tu drewniane, a także papierowe patyczki powinny sprawdzić się najlepiej. Ich solidne wykonanie pozwala na bezproblemowe i precyzyjne tworzenie i dekorowanie własnoręcznie tworzonych słodkości.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą polskiego producenta – firmy Dragons. Wykorzystując nowoczesny park maszynowy, a także wieloletnie doświadczenie, tworzymy najwyższej jakości patyczki drewniane i nie tylko!

patyczki do lizaków

Patyczki do cake pops i lizaków bezowych

Żaden miłośnik słodkości nie oprze się niezwykle smakowitym cake pops. Okruchy ciasta wymieszane z czekoladą lub lukrem, formowane są w kształt kulki, następnie osadzane na patyczku, tworząc małe cukiernicze dzieła sztuki. Smakowite wnętrze połączone z uroczym wyglądem sprawia, że stają się one świetny słodkim dodatkiem na przeróżne uroczystości. Zarówno cake pops, jak i lizaki bezowe, wymagają odpowiednich patyczków, na których będą osadzane. Tego rodzaju patyczki również mogą być wykorzystywane do robienia mini babeczek na patyku, przekąsek owocowych i wielu innych mini deserów.

Patyczki do lizaków – dostępne rodzaje

W zależności od przepisu i od tego, jak chcemy, aby wyglądały nasze lizaki, można dopasować odpowiedniego rodzaju patyczki. Ogromną popularnością cieszą się patyczki drewniane, jednak dostępne są również papierowe i plastikowe. Dostępne są średnice od 3,2 mm do 10 mm. Długość patyczków to od 7 cm do nawet 100 cm.

  • Patyczki drewniane – wariant ekologiczny, dla osób dbających o środowisko. Są to trwałe i twarde patyczki do lizaków.
  • Patyczki papierowe – również propozycja dla osób ceniący ekologię – są biodegradowalne. W porównaniu do drewnianych są zdecydowanie lżejsze.

Patyczki plastikowe – cechują się wyjątkową trwałością i łatwo utrzymać je w czystości. Po ich użyciu należy pamiętać o odpowiedniej ich utylizacji.

idealne do lizaków patyczki

Lizaki z cukru – prosty przepis

Jak uatrakcyjnić przyjęcie urodzinowe dziecka, piknik rodzinny? Wystarczy zaserwować domowe lizaki, które będą miały dowolnie wybrany przez Ciebie kolor oraz kształt! Zrobienie takich słodkości nie będzie wymagać od Ciebie wysokich umiejętności cukierniczych 🙂

Potrzebne składniki (na około 5 lizaków):

  • 100 g cukru białego,
  • 40 ml soku z cytryny,
  • olej roślinny do smarowania form.

Dodatkowo:

  • patyczki do lizaków,
  • foremki.

Sok z cytryny razem z cukrem należy zagotować w garnku o grubym dnie. Gotować ok. 2-5 minut do całkowitego rozpuszczenia cukru. Gotową masę wlać do foremek i umieścić w nich patyczki. Poczekać do ostygnięcia i stwardnienia. Jeżeli nie posiadasz foremek do lizaków, możesz również wylać masę na papier do pieczenia.

Gdzie kupić patyczki do lizaków?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Dragnos, która od 1890 r. jest polskim producentem patyczków drewnianych. Stawiamy na najwyższą jakość produktów, stale poszerzając swój asortyment.

W naszym sklepie znajdziesz patyczki do lizaków drewniane oraz papierowe. Zapraszamy również do zapoznania się z całym naszym asortymentem, jakim są patyczki dedykowane dla hurtowni, branży spożywczej, HORECA, drogeryjnej i wielu innych!