Kalkulator wody

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Kalkulator wody
Podaj swoją wagę (kg)
Problem...
Problem...

Twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę wynosi:


To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0 ml
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Kalkulator wody online – czym jest?

Dowiedz się, ile wody dziennie Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Skorzystaj z naszego kalkulatora wody online, który szybko określi ile wody powinieneś pić – całkowicie zależnie od Twojej masy ciała. Kalkulator bierze pod uwagę Twoją masę ciała w kg, a w wynik uwzględnia wodę zawartą w wszelkich produktach spożywczych.

Jakie jest średnie zapotrzebowanie na wodę?

Około 60% masy ciała u dorosłych stanowi woda. To może nie wydawać się dużo, ale w połączeniu z innymi płynami i odpadami, płyny stanowią około 72-80% Twojej wagi. Mężczyźni mają więcej płynów, ponieważ mają więcej tłuszczu w swoich ciałach niż kobiety.

Woda jest jedną z najważniejszych rzeczy dla Twojego organizmu. Nie jest on jednak w stanie sam jej wytwarzać. Ten kalkulator na podstawie kg masy ciała obliczy, ile wody potrzebujesz dziennie do picia, a ważne są także te czynniki:

 • rodzaj spożywanego pokarmu,
 • płeć,
 • wiek,
 • warunki klimatyczne,
 • aktywność fizyczna,
 • faktyczny stan zdrowia,
 • faktyczny stan fizjologiczny,
 • ilość kalorii w diecie (im więcej wody, tym większe zapotrzebowanie kaloryczne).

Niektóre leki, alkohol lub kawa mogą powodować zwiększenie oddawania moczu (diurazę). Może to wpływać na zapotrzebowanie organizmu na wodę i prowadzić do odwodnienia. Spożycie sodu, białka lub błonnika również zwiększa zapotrzebowanie na wodę w diecie. Według norm odżywiania opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia wymagane spożycie wody zawartej w produktach spożywczych lub napojach, dla dorosłych wynosi:

 • dla kobiet – 2000 ml na dobę,
 • dla kobiet w ciąży – 2300 ml na dobę,
 • dla kobiet w czasie laktacji – 2700 ml na dobę,
 • dla mężczyzn – 2500 ml na dobę.

W jaki sposób obliczyć zapotrzebowanie na wodę?

Na każdy kilogram masy ciała osoba dorosła powinna wypić około 35 ml wody. Można również przeliczać to w inny sposób. Niektórzy określają, że na 1 kcal przyjętego pokarmu, powinno przyjmować się 1 ml wody. Najłatwiej jest określić, ile wody potrzebujemy w ciągu dnia, korzystając z kalkulatora wody – wystarczy, że wpiszesz swoje dzienne zapotrzebowanie, a wtedy kalkulator podpowie Ci, ile wody należy wypić, aby je zaspokoić.

Wykorzystaj kalkulator przez żołądek do serca!

Myślisz jakie jest Twoje zapotrzebowanie na wodę? Ile litrów wody powinieneś pić? Nasz kalkulator wody pomoże ci to określić. W odpowiednie miejsce podaj swoją wagę wyrażaną w kilogramach. Wynik, który Ci się pokaże, będzie określać ile wody powinieneś wypić każdego dnia. W naszym kalkulatorze nie mówimy jedynie o wodzie do spożycia, ponieważ bierze on również pod uwagę wodę zawartą w stałych pokarmach (około 20% Twojego dziennego popytu). Nie czekaj i użyj kalkulatora wody i sprawdź ile wynosi Twoje zapotrzebowanie na wodę!

Picie wody nie przyczynia się do odkładania się tkanki tłuszczowej. Zatrzymanie wody w organizmie jest niebezpieczne dla zdrowia może prowadzić do znacznie gorszych chorób. Kalkulator picia wody ustrzeże Cię przed tym!