Nowoczesne garnki indukcyjne

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Nowoczesne garnki indukcyjne

Garnki indukcyjne stały się niezwykle popularnym wyposażeniem w kuchni. Kuchenki indukcyjne cechują się wysoką energooszczędnością. Z tego właśnie powodu nieustannie rośnie liczba ich odbiorców. Taki sprzęt wymaga jednak stosowania odpowiednich naczyń. W jaki sposób dokonywać ich wyboru, aby gotowanie było prawdziwą przyjemnością? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę? Gdzie można nabyć wysokiej jakości garnki?

  1. Garnki na indukcję – na co zwrócić uwagę?
  2. Wysokiej jakości garnki indukcyjne

Garnki na indukcję – na co zwrócić uwagę?

Dokonując wyboru odpowiedniego produktu, należy zwrócić uwagę na średnicę garnka. Powinna być ona tej samej powierzchni co pole grzewcze kuchenki. Jeśli bowiem dno naczynia będzie większe, kuchenka może mieć problemy z jego wykryciem. Dno odgrywa jeszcze jedną, bardzo istotną rolę. Mianowicie powinno być ono grube, płaskie, a także odporne na odkształcenia. Takie garnki indukcyjne cechują się bowiem bardzo dobrymi parametrami. Odpowiednie przyleganie do płyty indukcyjnej, stanowi gwarancję równomiernego rozprowadzania ciepła. Istotnym elementem są również uchwyty, które muszą być wykonane z nienagrzewającego się tworzywa. Ich wytrzymałość jest bardzo ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikowi. Garnki często wyposażane są również w pokrywki. Warto zainteresować się modelami, które posiadają pokrywki wykonane ze szkła odpornego na oddziaływanie wysokich temperatur.

Garnki na indukcję bardzo często wykonywane są ze stali nierdzewnej. Głównymi zaletami takiego rozwiązania, są przede wszystkim duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania lub korozję. Tego rodzaju naczynia nadają się również do mycia w zmywarce, natomiast na rynku znaleźć można bardzo szeroki asortyment różnych rozmiarów.

Wysokiej jakości garnki indukcyjne

Garnki na indukcję nabyć można między innymi za pośrednictwem sklepów internetowych. Wysokiej jakości produkty oferuje sklep europ24.pl. W asortymencie znaleźć można naczynia, przeznaczone dla różnego typu klientów. Każdy może dostosować wybór do indywidualnych oczekiwań i preferencji. Garnki na indukcję dostępne są w różnorodnych wariantach cenowych. Do podstawowych zastosowań domowych, sprawdzi się zestaw Frico FR 1111. Zawiera on zestaw trzech garnków odmiennych wielkości wraz z pokrywkami. Naczynia wykonane zostały z wytrzymałej stali chromowo-niklowej. Są łatwe do czyszczenia i dobrze magazynują ciepło. Dla najbardziej wymagających klientów, sprawdzi się na przykład 12-elementowy zestaw garnków BERLINGER HAUS 6066 z tytanową powłoką oraz korpusem wykonanym z kutego aluminium.