Kawiarnia Praga

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

cafe cafe

Przez żołądek do serca, a więc kawiarnie też muszą się tu znaleźć! Cafe-cafe okazała się być najlepszą kawiarnią w jakiejkolwiek byliśmy – od wystroju, aż po to co zostało nam zaserwowane.

Cafe-cafe z wyglądu to połączenie hipsterskości i nowoczesności – oprócz kawiarni w tym miejscu jest także bar i książki, które można “wypożyczyć” i przeczytać co tam ciekawego w gazecie piszczy.

kawiarnia praga

Po wejściu do kawiarni, praktycznie od razu pojawili się obok nas kelnerzy pomimo ogromnego ruchu (były wolne jedynie dwa stoliki). Zamówiliśmy dwa americano, jeden czekoladowy tort i sernik z malinami.

Jednym słowem – cudo. Ciasto przygotowane było specjalnie na “zakalec”, przez co przypominał on miazgę. Przez tą konsystencję, jego smak był bardzo intensywny, co idealnie współgrało z cynamonem. W przypadku sernika – galaretka, ser, owoce świeże, czekoladowy tort – chrupiący i przepyszny.

Naszym faworytem z tej pary został czekoladowy tort, który na bardzo długi czas pozostanie na podium w rankingu ciast, które miałem przyjemność jeść.

Za całość zapłaciliśmy 322 koron czeskich (55zł) – kawa americano 59 koron za sztukę (10zł), tort czekoladowy 95 koron czeskich (16zł), sernik z malinami 109 koron czeskich (18,50zł). Definitywnie – cafe-cafe trafiła do naszego serca!

5 out of 5 stars

Gdzie znajdziesz tą cudowną kawiarnię?

Zainteresowany większą dawką informacji? Sprawdź wszystkie restauracje w Pradze, w których byliśmy:

CIEKAWE ARTYKUŁY

Rodzaje noży kuchennych

Rodzaje noży kuchennych

Rodzaje noży kuchennychNiezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej...

Gdzie zjeść w bielsku

Gdzie zjeść w bielsku

Jesteś głodny/a? Zmierzasz tam tylko dlatego, że ktoś polecił Ci to miasto na krótką przechadzkę z rodziną lub znajomymi? Chcesz coś zjeść w Bielsku-Białej? Pomożemy Ci w wyborze jednych z najlepszych restauracji w tym mieście. Nie musisz dziękować. Wystarczy, że przeczytasz nasz krótki, acz kaloryczny wpis!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!