Kawiarnia Praga

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

cafe cafe

 

Przez żołądek do serca, a więc kawiarnie też muszą się tu znaleźć! Cafe-cafe okazała się być najlepszą kawiarnią w jakiejkolwiek byliśmy – od wystroju, aż po to co zostało nam zaserwowane.Cafe-cafe z wyglądu to połączenie hipsterskości i nowoczesności – oprócz kawiarni w tym miejscu jest także bar i książki, które można “wypożyczyć” i przeczytać co tam ciekawego w gazecie piszczy.

 

kawiarnia praga

 

Po wejściu do kawiarni, praktycznie od razu pojawili się obok nas kelnerzy pomimo ogromnego ruchu (były wolne jedynie dwa stoliki). Zamówiliśmy dwa americano, jeden czekoladowy tort i sernik z malinami.

Jednym słowem – cudo. Ciasto przygotowane było specjalnie na “zakalec”, przez co przypominał on miazgę. Przez tą konsystencję, jego smak był bardzo intensywny, co idealnie współgrało z cynamonem. W przypadku sernika – galaretka, ser, owoce świeże, czekoladowy tort – chrupiący i przepyszny.

 

 

Naszym faworytem z tej pary został czekoladowy tort, który na bardzo długi czas pozostanie na podium w rankingu ciast, które miałem przyjemność jeść.Za całość zapłaciliśmy 322 koron czeskich (55zł) – kawa americano 59 koron za sztukę (10zł), tort czekoladowy 95 koron czeskich (16zł), sernik z malinami 109 koron czeskich (18,50zł). Definitywnie – cafe-cafe trafiła do naszego serca!

5/5 - (2 votes)Gdzie znajdziesz tą cudowną kawiarnię?

 

Zainteresowany większą dawką informacji? Sprawdź wszystkie restauracje w Pradze, w których byliśmy.

Dokładny adres:
Rytířská 10/10,
110 00 Staré Město, Czechy
Godziny otwarcia:
poniedziałek – niedziela – 10:00 – 20:00
Rodzaj działalności:
Kawiarnie
Strona internetowa:
brak
Kontakt:
Tel: +420 774 331 122
E-mail: brak

CIEKAWE ARTYKUŁY

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa, jak sama nazwa wskazuje, to dieta całkowicie pozbawiona produktów glutenowych. Dowiedz się o niej więcej z wpisu!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU

Czas czytania: 4 minut

Ostatnia aktualizacja:


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!

facebook przez żołądek do serca instagram przez żołądek do serca