Umami Wrocław

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

umami wroclaw scaled

Czy byłeś/aś kiedykolwiek w takiej sytuacji, w której błądziłeś/aś po odwiedzanym mieście w poszukiwaniu jakiejkolwiek restauracji, która będzie miała choć jedno wolne miejsce? Ja się z tym spotkałem we Wrocławiu. Naprawdę chciałem odwiedzić kilka innych restauracji, ale z kwestii przypadku trafiłem do Umami, w którym podają przede wszystkim dania z noodlami i z pierożków dumpling. Chociaż tutaj było miejsce.Lokal wygląda na bardzo “luksusowy”, mimo że tak nie jest. Mają duży bar, który pewnie szaleje w wieczorne i nocne godziny. W Umami, postawiłem na Noodle Curry z krewetkami, czerwoną pastą curry, mlekiem kokosowym, cukinią, groszkiem cukrowym, marchewką i limonką.

 

umami wrocław

Danie było okej, ale nie zbyt powalające. Bardzo charakterystyczny smak mleka kokosowego w połączeniu z pastą curry dał się we znaki. Pasta curry zazwyczaj jest podawana w daniach pikantnych, jednak to nie okazało się być aż tak pikantne, a szkoda.

Krótko podsumowując – z braku laku trafiłem do Umami, ale czy wrócę tam? Raczej nie, no chyba że znowu będę w ślepym zaułku bez miejsca w jakiejkolwiek restauracji.

2 out of 5 starsJak się dostać do Umami?

CIEKAWE ARTYKUŁY

Jak zrobić grzańca

Jak zrobić grzańca

Grzańca można przygotować na wiele sposobów. Zimą czy jesienią, grzane wino czy grzane piwo zawsze poprawiają nam nastrój.

Rodzaje win

Rodzaje win

Sprawa właściwego podziału win, czyli tzw. klasyfikacji, jest dość skomplikowana i zależy od tego, jakie cechy wina, czyli tzw. wyróżniki klasyfikacyjne, zostaną wzięte za podstawę podziału.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!