Restauracja włoska Praga

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

restauracja wloska praga

 

W czasie pobytu w Prage trafiliśmy do włoskiej restauracji Pasta Fresca, która znajdowała się delikatnie na uboczu, niedaleko starego rynku. Restauracja znajduW czasie pobytu w Pradze trafiliśmy do włoskiej restauracji Pasta Fresca, która znajdowała się delikatnie na uboczu, niedaleko starego rynku. Restauracja znajduje się przy ulicy Celetná 598/11, w budynku. 

Po wejściu do lokalu, na pierwszy rzut oka delikatnie się przeraziliśmy – restauracja pomimo godziny była pusta. Kelnerka podeszła do nas i zapytała się czy wolimy zostać na parterze czy przejść na dół restauracji. Wybraliśmy tą drugą opcję.

Przechodziliśmy koło kuchni, tak naprawdę wszystko było gotowane “na żywo” – każdy mógł podejrzeć kucharzy w swoim fachu. 

Pomimo małego błędu przy podaniu menu (dwa razy dostaliśmy wersję czeską zamiast angielskiej), obsługa była naprawdę super – każdy z nich uśmiechnięty, było widać chęci do życia nawet w pracy.Każdy ze składników podawanych klientom, jest przygotowywany na miejscu – od makaronu aż po bagietki. Tak! Podczas czekania na danie, dostaliśmy trochę bagietki (lub innego specjalnego chlebka – nie znam się) i oliwę do skropienia.

 

restauracje praga

 

Restauracja na prawdę miała super klimat, najbardziej przez mini stanowisko na środku pomieszczenia, w którym kelnerzy kroili dla nas niektóre ze składników. 

Zamówiliśmy farfalle z kurczakiem i sosem serowym i rigatoni z wieprzowiną, rukolą, pomidorami i pieprzem zielonym. Nasze posiłki były po prostu idealne. Obawialiśmy się, że dania nie będą wystarczająco syte, żeby mieć siłę dalej zwiedzać – okazało się zupełnie inaczej. Jeśli ktokolwiek miałby ochotę na włoską kuchnię w Pradze – polecam Pasta fresca.

 

 

Za całość zapłaciliśmy około 524 koron czeskich (89 złotych). Może to i nie mało, ale obsługa, dania, wystrój i cała atmosfera panująca w lokalu na pewno były tego warte.Czy restauracja trafiła do naszego serca? Definitywnie TAK.

Gdzie znajdziesz Pasta Frescę?

Zainteresowany większą dawką informacji? Sprawdź wszystkie restauracje w Pradze, w których byliśmy:

 

Dokładny adres:
Celetná 598/11,
110 00 Staré Město, Czechy
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek – 11:00 – 20:00
sobota – niedziela – 11:30 – 20:00
Rodzaj działalności:
Restauracja
Strona internetowa:
brak
Kontakt:
Tel: +420 224 230 244
E-mail: brak

CIEKAWE ARTYKUŁY

Masło klarowane

Masło klarowane

Słyszałeś kiedykolwiek o maśle klarowanym? My też! Sprawdź nasz artykuł, w którym opisujemy wszystkie istotne informacje o nim!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU

Czas czytania: 5 minut

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!