Restauracja włoska Praga

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

restauracja wloska praga

W czasie pobytu w Prage trafiliśmy do włoskiej restauracji Pasta Fresca, która znajdowała się delikatnie na uboczu, niedaleko starego rynku. Restauracja znajdu

W czasie pobytu w Pradze trafiliśmy do włoskiej restauracji Pasta Fresca, która znajdowała się delikatnie na uboczu, niedaleko starego rynku. Restauracja znajduje się przy ulicy Celetná 598/11, w budynku. 

Po wejściu do lokalu, na pierwszy rzut oka delikatnie się przeraziliśmy – restauracja pomimo godziny była pusta. Kelnerka podeszła do nas i zapytała się czy wolimy zostać na parterze czy przejść na dół restauracji. Wybraliśmy tą drugą opcję.

Przechodziliśmy koło kuchni, tak naprawdę wszystko było gotowane “na żywo” – każdy mógł podejrzeć kucharzy w swoim fachu. 

Pomimo małego błędu przy podaniu menu (dwa razy dostaliśmy wersję czeską zamiast angielskiej), obsługa była naprawdę super – każdy z nich uśmiechnięty, było widać chęci do życia nawet w pracy.

Każdy ze składników podawanych klientom, jest przygotowywany na miejscu – od makaronu aż po bagietki. Tak! Podczas czekania na danie, dostaliśmy trochę bagietki (lub innego specjalnego chlebka – nie znam się) i oliwę do skropienia.

restauracje praga

Restauracja na prawdę miała super klimat, najbardziej przez mini stanowisko na środku pomieszczenia, w którym kelnerzy kroili dla nas niektóre ze składników. 

Zamówiliśmy farfalle z kurczakiem i sosem serowym i rigatoni z wieprzowiną, rukolą, pomidorami i pieprzem zielonym. Nasze posiłki były po prostu idealne. Obawialiśmy się, że dania nie będą wystarczająco syte, żeby mieć siłę dalej zwiedzać – okazało się zupełnie inaczej. Jeśli ktokolwiek miałby ochotę na włoską kuchnię w Pradze – polecam Pasta fresca.

Za całość zapłaciliśmy około 524 koron czeskich (89 złotych). Może to i nie mało, ale obsługa, dania, wystrój i cała atmosfera panująca w lokalu na pewno były tego warte.

Czy restauracja trafiła do naszego serca? Definitywnie TAK.
5 out of 5 stars

Gdzie znajdziesz Pasta Frescę?


Zainteresowany większą dawką informacji? Sprawdź wszystkie restauracje w Pradze, w których byliśmy:

CIEKAWE ARTYKUŁY

Mozzarella z czym

Mozzarella z czym

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mozzarelli? Sprawdź nasz wpis dotyczący tego boskiego sera! Wiele pomysłów na podanie!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!

Chcesz więcej pysznych nowości?

zapisz się na nasz newsletter!