Kawiarnia Kapias

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

kawiarnia kapias

Ogrody Kapias w Goczałkowicach zostały stworzone przez projektantów ogrodów, cały ośrodek jest wielki i zadbany. Właściciele udostępniają ogród dla zwiedzających za darmo. Przy okazji można zjeść obiad w restauracji lub po prostu wypić kawę i zjeść ciasto. W naszym przypadku trafiło na tą drugą opcję.

W restauracji panuje samoobsługa – nakładasz na talerz ile chcesz, następnie jedzenie jest ważone. W przypadku kawiarni, podchodzimy do kasy, zamawiamy, wszystko jest przygotowywane na miejscu. 

Ciekawym rozwiązaniem są lampy wiszące z doniczkami. Bardzo pomysłowe i nadające fajny klimat kawiarni, która jest tak naprawdę w wielkim ogrodzie.

Zamówiliśmy czarną kawę, wiśniowy napój z kruszonego lodu, a do tego snickersa (ciasto) i mus chia. Ze względu na godzinę, cały lokal był mocno obłożony, przez co musieliśmy usiąść w restauracji zamiast na ogrodzie.

Ciasto mogłoby się spodziewać, że będzie sztuczne robione “masowo” – okazało się totalnie inaczej. Deser był najprawdopodobniej przygotowywany na miejscu, smakował “jak u mamy”. Z napoju wiśniowego czuć było chemię, no ale co można oczekiwać od tego typu napitku (granita). Zamówiony mus z chią też był pycha, a przede wszystkim zdrowy! Czuć było, że deser jest świeży, a to wielki plus. 

Za całość zapłaciliśmy 35,50, a kawiarnia otrzymuje od nas wysoką notę 4 / 5.

4 out of 5 stars

Gdzie są ogrody Kapias i ich kawiarnia?

CIEKAWE ARTYKUŁY

Kuchnia szwajcarska

Kuchnia szwajcarska

Kuchnia Szwajcarska Niezły obrzartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej...

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!