Kawiarnia Kapias

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla

kawiarnia kapias

Ogrody Kapias w Goczałkowicach zostały stworzone przez projektantów ogrodów, cały ośrodek jest wielki i zadbany. Właściciele udostępniają ogród dla zwiedzających za darmo. Przy okazji można zjeść obiad w restauracji lub po prostu wypić kawę i zjeść ciasto. W naszym przypadku trafiło na tą drugą opcję.

W restauracji panuje samoobsługa – nakładasz na talerz ile chcesz, następnie jedzenie jest ważone. W przypadku kawiarni, podchodzimy do kasy, zamawiamy, wszystko jest przygotowywane na miejscu. 

Ciekawym rozwiązaniem są lampy wiszące z doniczkami. Bardzo pomysłowe i nadające fajny klimat kawiarni, która jest tak naprawdę w wielkim ogrodzie.

Zamówiliśmy czarną kawę, wiśniowy napój z kruszonego lodu, a do tego snickersa (ciasto) i mus chia. Ze względu na godzinę, cały lokal był mocno obłożony, przez co musieliśmy usiąść w restauracji zamiast na ogrodzie.

Ciasto mogłoby się spodziewać, że będzie sztuczne robione “masowo” – okazało się totalnie inaczej. Deser był najprawdopodobniej przygotowywany na miejscu, smakował “jak u mamy”. Z napoju wiśniowego czuć było chemię, no ale co można oczekiwać od tego typu napitku (granita). Zamówiony mus z chią też był pycha, a przede wszystkim zdrowy! Czuć było, że deser jest świeży, a to wielki plus. 

Za całość zapłaciliśmy 35,50, a kawiarnia otrzymuje od nas wysoką notę 4 / 5.

4 out of 5 stars

Gdzie są ogrody Kapias i ich kawiarnia?

CIEKAWE ARTYKUŁY

Rodzaje noży kuchennych

Rodzaje noży kuchennych

Rodzaje noży kuchennychNiezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej...

Gdzie zjeść w bielsku

Gdzie zjeść w bielsku

Jesteś głodny/a? Zmierzasz tam tylko dlatego, że ktoś polecił Ci to miasto na krótką przechadzkę z rodziną lub znajomymi? Chcesz coś zjeść w Bielsku-Białej? Pomożemy Ci w wyborze jednych z najlepszych restauracji w tym mieście. Nie musisz dziękować. Wystarczy, że przeczytasz nasz krótki, acz kaloryczny wpis!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU


 

 

Hej, jesteśmy dwójką smakoszów, którzy… zjedzą wszystko żeby sprawdzić, czy aby na pewno jedzenie w restauracji w której chcesz zjeść jest bezpieczne.

Sprawdzaj nasze soszjale i stronę żeby wiedzieć więcej!