Dotychczas (Tychy)

Blog przez żołądek do serca

Maciej

Niezły obżartuszek, ale tylko i wyłącznie w dobrej wierze! Pasjonata dobrego obiadu i krótkiej siesty. Laureat nagrody #mamOplaijobla
Dotychczas (Tychy)

Z jakiegoś powodu właściciele restauracji i kawiarnii w Tychach lubią nawiązywać do nazwy swojego miasta. Restauracja Dotychczas trafiła się nam całkowicie przypadkowo przejeżdżając przez centrum, a nazwę zapamiętaliśmy bez problemu.
Wystrój w środku bardzo na plus, na ogródku dostępne są leżaki i altany, które mogą nas uchronić przed niską temperaturą na zewnątrz.

Zamówiliśmy tagliatelle guanciale, które wydawało nam się najlepszą propozycją z całej karty (nie licząc pizzy).

Dostaliśmy jako darmową przystawkę świeży chleb i hummus.

dotychczas

Przystawka była bardzo dobra, chleb bardzo chrupki, lecz skórka dosyć twarda. To, że nie informują o takim przysmaku przed daniem głównym jest bardzo na plus – rzadko zdarza się, żeby ktokolwiek coś dodawał od siebie.

dotychczas tychy

Generalnie początek makaronu bardzo dobry. Im niżej schodziliśmy, tym bardziej danie było słone. Na samym końcu posiłku, makaron był naprawdę słony i gdyby nie karafka wody, którą zamówiliśmy, byłoby naprawdę ciężko.

W porównaniu do innej restauracji, w której mieliśmy przyjemność zjeść makaron – LL Restaurant – Dotychczas wypadło słabo. Nie było to jednak danie, którego się nie dało zjeść, nie przypadła nam do gustu tylko końcówka dania.

4 / 5
Dwóch grubasków zagłosowało!

Jak się dostać do Dotychczas w Tychach?