Dieta sokowa Poznań

Szukasz diety sokowej w Poznaniu? Idealny wybór! Detoks sokowy to bardzo popularna dieta w Twoim mieście, a dużo osób zamawia ją z dostawą pod drzwi! Co ma w sobie takiego detoks sokowy, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Poniżej trochę wiedzy o diecie sokowej w Poznaniu!

Dieta sokowa w Poznaniu to głównie

nasze soki oczyszcza organizm 3 dni

Detoksykacja organizmu

Bardzo tego potrzebujemy! Oprócz tego, że w naszym organizmie jest wiele niepotrzebnych substancji, to w dodatku zatrzymują się bardzo długo. Co jakiś czas należy to poprawić i wyregulować funkcjonowanie naszego organizmu.

soku organizmu Poznań kuracja soków

Brak skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niekorzystnych skutków. Jeśli poprowadzisz np. dietę dąborwskiej w niepoprawny sposób, bez dodatkowych badań, możesz odczuć to na swoim życiu i zdrowiu. Detoks sokowy to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj zepsuć!

soku organizmu Poznań kuracja soków

Świeżość i naturalność

To jest to, co potrzebujemy w czasach, kiedy wszystko jest naszpikowane chemią. Dieta sokowa to soki przygotowane z całkowicie świeżych warzyw i owoców, a dzięki właściwemu przechowywaniu, utrzymują one swoje zdrowotne właściwości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat detoksu sokowego? Sprawdź nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

Jak cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Poznań, są pakowane na dzień przed dostarczeniem diety z soków. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i posiadają bardzo dużą ilość witamin.

Wiele osób wykorzystuje tą kurację ze względu na dużo witamin, które można wprowadzić do swojego organizmu. Poprawia to odporność, dodaje energii, a co najważniejsze pozbywa się toksyn z organizmu. Zejdź z wagi, popraw kondycję skóry i życia już dziś!

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i to jedyny składnik tego pysznego posiłku. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która sprawi, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany.

Wszystkie cztery soki (czasem jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla urozmaicenia) są zawsze szczelnie zamknięte, aby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w odpowiedniej temperaturze. Nie może bowiem dojść do przypadkowego zagrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć skutek trzech dni detoksu sokowego już po wypiciu jednego soku.

Catering dietetyczny z Poznania czy jakiegokolwiek innego miasta, ma profesjonalnych dietetyków, którzy wiedzą jak przygotować dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem pewne zasady tworzenia diety z soków. Jest wiele przepisów na dietę sokową i można podzielić je na cztery kolory – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

kcal soków detox sokowy Poznań
Zielone

Normalne przekonanie, że zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest nieodzowny, podobnie jest w przypadku diety stworzonej z soków. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Zazwyczaj, do zielonych koktajli używa się składniki takie jak: jarmuż, seler naciowy, jabłko, ogórek, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

organizm soków detox sokowy Poznań sokami
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia no i imbir dla indywidualistów.

detoks soków detox sokowy Poznań
Czerwone

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najlepszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Często podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, np. arbuz. 

składniki soków detox sokowy Poznań
Fioletowe

Do tej drużyny capacity rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Czasem trafimy na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest przecudowny.

Wszystkie soki, które są przygotowywane przez cateringi dietetyczne, powinny być wykonywane techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie powodują utraty witamin i minerałów, a także ich zdrowotnych właściwości. Przygotowywanie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, co jest bardzo niepożądane przy diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Ze względu na technikę wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy trzeba trzymać w chłodnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed wszelkimi promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od nikotyny?

Dobrze że nie od LSD! Jeśli palisz fajki nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajek opóźni działanie diety sokowej, a dodatkowo nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest rzucenie albo chociaż ograniczenie ich już na kilka dni przed dietą sokową do całkowitego minimum.

Nie jesteś z tego miasta? Popatrz na: