Dieta sokowa Gdańsk

Poszukujesz diety sokowej w Gdańsku? Idealny pomysł! Detoks sokowy to bardzo popularna dieta w Twoim mieście, a dużo osób chce zamówić ją z dostawą do domu! Co ma w sobie takiego dieta sokowa, że wszyscy chcą jej spróbować? Przeczytaj garść informacji o diecie sokowej w Gdańsku!

Dieta sokowa w Gdańsku to przede wszystkim

oczyszczanie organizmu detoks sokowy metodą cold press

Oczyszczanie organizmu

To czego bardzo potrzebujemy! Oprócz tego, że w naszym organizmie jest bardzo dużo niepotrzebnych substancji, to dodatkowo zatrzymują się bardzo długo. Co jakiś czas trzeba to naprawić i wyregulować działanie naszego organizmu.

oczyszczanie organizmu detoks sokowy Gdańsk

Bez skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, złych skutków. Jeśli przeprowadzisz np. dietę dąborwskiej w zły sposób, bez jakichkolwiek badań, odczujesz to na swojej jakości życia. Dieta sokowa jest na tyle łatwa i uniwersalna, że nie ma co tutaj zepsuć!

oczyszczanie organizmu detoks sokowy Gdańsk

Świeżutko i naturalnie

Tego potrzebujemy w czasach, gdy wszystko jest naszpikowane chemią. Dieta sokowa to soki stworzone z całkowicie świeżych warzyw i owocków, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje lecznicze właściwości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety sokowej? Sprawdź nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Każdy posiłek, który jest przygotowywany przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Gdańsk, są przygotowywane dzień przed dostawą diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i w swoim składzie posiadają bardzo dużą ilość witamin.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Twój organizm nie otrzyma żadnych dodatkowych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Wszystkie cztery soki (czasem jeden sok jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze szczelnie zamknięte, aby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w niskiej temperaturze. Nie może bowiem dojść do zagrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok będzie skiśnięty, a my będziemy mieć rezultaty 3 dni (lub 5 dni w zależności od cateringu dietetycznego) detoksu sokowego zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Gdańska czy jakiegokolwiek innego miasta, ma profesjonalistów, którzy muszą wiedzieć jak przygotować dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem pewne zasady tworzenia, które trzeba zastosować, aby dieta sokowa była efektywna, a Twój organizm poczuł się lepiej. Jest wiele przepisów na detoks z owoców i warzyw i dzieli się je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

Typowe składniki soków do oczyszczania z toksyn

diety sokowe dla organizmu
Sok zielony

Normalne przekonanie, że kolor zielony soków wiąże się z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, podobnie jest w przypadku diety sokowej. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, ale tylko dla smaku. Normalnie, zielone koktajle tworzy się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

sok ze świeżo przygotowane składniki
Sok pomarańczowy

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze świeżo pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia no i imbir dla indywidualistów.

usuwanie toksyn i szkodliwych substancji
Sok czerwony

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najlepszy czerwony kolor dla świeżo przygotowanych soków będziemy mieć dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z naszych czerwonych przyjacieli, np. arbuz. 

lepsze samopoczucie, więcej energii
Sok fioletowy

Do tej drużyny power rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest z wiśni. To dzięki nimi świeżo przygotowane soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Czasem trafimy na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest taki że hohoho.

Każdy z soków, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być wykonywane techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie powodują utraty witamin i minerałów, a także ich właściwości. Przygotowywanie detoksu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, co jest bardzo niepożądane przy diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Ze względu na technikę wytwarzania soków w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy musimy trzymać w zimnym miejscu, np. w lodówce i chronić przed promieniami słonecznymi.

Uzależniony/a od nikotyny?

Dobrze że nie od koksu! Jeśli palisz pety nałogowo, musisz pamiętać o tym, że po pierwsze to zdecydowanie najlepiej rzucić, a po drugie to palenie papierosów opóźni działanie, jakie może wywołać kuracja sokami, a dodatkowo nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest rzucenie albo chociaż ograniczenie ich już na trochę przed dietą sokową do całkowitego minimum.

oczszyść organizm sokami sok świeżo

Potrzebujesz więcej korzyści?

Polepsz swoje samopoczucie, zwiększ ilość energii i dostarcz swojemu organizmowi wszystkie składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego życia – m.in. witaminy! Poprawisz także swoją odporność, zrzucisz trochę kilogramów i zniwelujesz wszystkie problemy Twojej skóry! Spróbuj świeżo przygotowanej diety sokowej, która ma za zadanie oczyścić Twój organizm.

Nie z tego miasta? Sprawdź pozostałe: