Dieta sokowa Trójmiasto

Poszukujesz detoksu sokowego w Trójmieście? Bardzo dobra decyzja! Detoks sokowy jest bardzo popularny w Twoim mieście, a wiele osób zamawia ją z dostawą pod adres zamieszkania! Co ma w sobie takiego dieta sokowa, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Poniżej trochę wiedzy na temat diety sokowej w Trójmieście!

Dieta sokowa w Trójmieście to przede wszystkim

dieta sokowa Trójmiasto detoks sokowy Trójmiasto

Detoksykacja organizmu

To czego bardzo potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest bardzo dużo toksyn, to w dodatku utrzymują się bardzo długo. Co jakiś czas należy to naprawić i wyregulować działanie naszego organizmu.

dieta sokowa Trójmiasto detoks sokowy Trójmiasto

Brak skutków ubocznych

Wiele diet źle prowadzonych mogą doprowadzić do wielu, niekorzystnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę sirtuinową w zły sposób, bez dodatkowych badań, odczujesz to na swoim życiu lub zdrowiu. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj popsuć!

dieta sokowa Trójmiasto detoks sokowy Trójmiasto

Świeżość i naturalność

To potrzebujemy w czasach, kiedy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki stworzone ze świeżych warzyw i owoców, a w połączeniu z odpowiednim, utrzymują one swoje lecznicze właściwości.

Więcej o diecie sokowej? Przeczytaj nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

Jak cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Każdy posiłek, który jest przygotowywany przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Trójmiasto, są przygotowywane dzień przed dostarczeniem diety sokowej. Wszystkie posiłki z pewnością są świeże i w swoim składzie posiadają bardzo dużą ilość witamin.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Wszystkie cztery soki (czasem jeden sok jest zamieniany na zupę dla poczucia jedzenia prawdziwego posiłku) są zawsze bezpiecznie zamknięte, aby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w mobilnych chłodniach. Nie może bowiem dojść do przypadkowego podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć skutek trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Trójmiasta czy innego miasta, ma profesjonalnych dietetyków, którzy wiedzą jak przygotować dietę sokową dla Ciebie. Istnieją tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i można podzielić je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Trójmiasto detoks sokowy Trójmiasto
Zielone

Popularne przekonanie, że zielony wiąże się z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, podobnie jest w diecie sokowej. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Normalnie, zielone koktajle tworzy się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Trójmiasto detoks sokowy Trójmiasto
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia no i imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Trójmiasto detoks sokowy Trójmiasto
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Często podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Trójmiasto detoks sokowy Trójmiasto
Fioletowe

Do tej drużyny talent rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To one sprawiają, że soki warzywno-owocowe przyjmują fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Czasem trafimy na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest taki że hohoho.

Wszystkie soki, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu nie dochodzi complete utracenia naturalnych witamin i minerałów, a także ich zdrowotnych właściwości. Przygotowywanie koktajlu sokowego w sokowirówce powoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, a jest to bardzo niepożądane w diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Ze względu na technikę wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy musimy trzymać w zimnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed wszelkimi promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od koksu! Jeśli palisz papierosy nałogowo, musisz pamiętać o tym, że po pierwsze to zdecydowanie najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajurek opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest całkowite rzucenie albo chociaż zmniejszenie ilości palonych papierosów już na trochę przed dietą sokową do całkowitego minimum.

Nie jesteś z tego miasta? Sprawdź te: