Dieta sokowa Bielsko-Biała

Chcesz zamówić dietę sokową w Bielsku-Białej? Bardzo dobra decyzja! Detoks sokowy to bardzo popularna dieta w mieście, z którego pochodzisz, a wiele osób zamawia ją z dostawą pod drzwi! Przez co dieta sokowa jest taka popularna? Przeczytaj garść wiedzy o diecie sokowej w Bielsku-Białej!

Dieta sokowa w Bielsku-Białej to przede wszystkim

dieta sokowa Bielsko-Biała detoks sokowy Bielsko-Biała

Odkwaszanie ciała

Bardzo tego potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest wiele niepotrzebnych substancji, to dodatkowo bardzo długo utrzymują się w nim. Raz na jakiś czas należy to poprawić i wyregulować funkcjonowanie naszego organizmu.

dieta sokowa Bielsko-Biała detoks sokowy Bielsko-Biała

Nie ma skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę czekoladową w zły sposób, bez dodatkowych badań, możesz odczuć to na swoim życiu i zdrowiu. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj popsuć!

dieta sokowa Bielsko-Biała detoks sokowy Bielsko-Biała

Świeżość i naturalność

To jest to, co potrzebujemy w czasach, kiedy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki przygotowane z całkowicie świeżych warzyw i owoców, a w połączeniu z właściwym, utrzymują one swoje lecznicze właściwości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety sokowej? Sprawdź nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Bielsko-Biała, są przygotowywane dzień przed dostawą diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i w swoim składzie mają bardzo dużo witamin.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy czy innej chemii, która sprawi, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Wszystkie cztery soki (czasem jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze szczelnie zamknięte, żeby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w odpowiedniej temperaturze. Nie może bowiem dojść do podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Bielska-Białej czy innego miasta, ma profesjonalnych dietetyków, którzy muszą wiedzieć jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i można podzielić je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Bielsko-Biała detoks sokowy Bielsko-Biała
Zielone

Normalne przekonanie, że zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest nieodzowny, podobnie jest w przypadku diety sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale można także znaleźć tutaj trochę owoców, ale tylko dla smaku. Normalnie, zielone koktajle tworzy się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tych osób które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Bielsko-Biała detoks sokowy Bielsko-Biała
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Bielsko-Biała detoks sokowy Bielsko-Biała
Czerwone

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najlepszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Często podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, np. arbuz. 

dieta sokowa Bielsko-Biała detoks sokowy Bielsko-Biała
Fioletowe

Do naszych capability rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest taki że hohoho.

Wszystkie soki, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie powodują utraty witamin i minerałów, a także ich zdrowotnych właściwości. Przygotowywanie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, niepożądane przy diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Ze względu na technikę wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszelkie soki i zupy musisz przechowywać w chłodnym miejscu, np. w lodówce i chronić przed promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od hery! Jeśli palisz pety nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajek opóźni działanie diety sokowej, a dodatkowo nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest rzucenie lub chociaż ograniczenie ich już na kilka dni przed dietą sokową, a najlepiej do całkowitego minimum.

Nie jesteś z tego miasta? Popatrz na: