Dieta sokowa Toruń

Szukasz detoksu sokowego w Toruniu? Idealny pomysł! Detoks sokowy jest bardzo popularny w mieście, z którego pochodzisz, a wiele osób chce zamówić ją z dowozem pod adres zamieszkania! Co ma w sobie takiego dieta sokowa, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Sprawdź trochę wiedzy o diecie sokowej w Toruniu!

Dieta sokowa w Toruniu to głównie

dieta sokowa Toruń detoks sokowy Toruń

Oczyszczanie ciała

To czego bardzo potrzebujemy! Oprócz tego, że w naszym organizmie jest bardzo dużo toksyn, to dodatkowo bardzo długo utrzymują się w nim. Co jakiś czas należy to poprawić i zmienić działanie naszego organizmu.

dieta sokowa Toruń detoks sokowy Toruń

Bez skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli przeprowadzisz np. dietę dąborwskiej w niepoprawny sposób, bez jakichkolwiek badań, możesz odczuć to na swoim życiu lub zdrowiu. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj zepsuć!

dieta sokowa Toruń detoks sokowy Toruń

Świeżość i naturalność

To potrzebujemy w czasach, gdy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki stworzone ze świeżych warzyw i owoców, a w połączeniu z odpowiednim, utrzymują one swoje zdrowotne właściwości.

Więcej o diecie sokowej? Przeczytaj nasz wpis o tej oczyszczającej diecie pt. “dieta sokowa”.

Jak cateringi dietetyczne tworzą dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Toruń, są pakowane na dzień przed dostawą diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i posiadają bardzo dużą ilość witamin i minerałów.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tego pysznego posiłku. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie miał jeszcze więcej toksyn. 

Wszystkie cztery soki (czasem jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla poczucia jedzenia prawdziwego posiłku) są zawsze bezpiecznie zamknięte, aby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w odpowiedniej temperaturze. Nie może bowiem dojść do przypadkowego podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Torunia czy jakiegokolwiek innego miasta, zatrudnia profesjonalnych dietetyków, którzy muszą wiedzieć jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele różnych przepisów na dietę sokową i dzieli się je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Toruń detoks sokowy Toruń
Zielone

Normalne przekonanie, że zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, tak samo jest w diecie sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Zazwyczaj, zielone koktajle przygotowywane są z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla osób które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Toruń detoks sokowy Toruń
Pomarańczowe

Z czym kojarzy Ci się najbardziej pomarańczowy? Z.. pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, wykorzystuje się warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia no i imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Toruń detoks sokowy Toruń
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor będziemy mieć dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Toruń detoks sokowy Toruń
Fioletowe

Do naszych power rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To one sprawiają, że soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest przecudowny.

Każdy z soków, które są przygotowywane przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie powodują utraty witamin i minerałów, a także ich właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce powoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, a jest to bardzo niepożądane przy diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Technika wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy musisz przechowywać w zimnym miejscu, np. w lodówce i chronić przed wszelkimi promieniami słonecznymi. 

Jesteś uzależniony/a od nikotyny?

Dobrze że nie od mefedronu! Jeśli palisz fajury nałogowo, musisz pamiętać o tym, że po pierwsze to zdecydowanie najlepiej rzucić, a po drugie to palenie papierosów opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest całkowite rzucenie lub chociaż zmniejszenie ilości palonych papierosów już na kilka dni przed dietą sokową, a najlepiej do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Popatrz na: