Dieta sokowa Tarnów

Chcesz zamówić dietę sokową w Tarnowie? Idealna decyzja! Dieta sokowa jest bardzo popularna w mieście, z którego pochodzisz, a dużo osób zamawia ją z dowozem pod drzwi! Czym jest dieta sokowa, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Sprawdź garść wiedzy na temat diety sokowej w Tarnowie!

Dieta sokowa w Tarnowie to przede wszystkim

dieta sokowa Tarnów detoks sokowy Tarnów

Detoksykacja organizmu

To czego bardzo potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest wiele niepotrzebnych substancji, to w dodatku utrzymują się bardzo długo. Co jakiś czas należy to poprawić i zmienić funkcjonowanie naszego organizmu.

dieta sokowa Tarnów detoks sokowy Tarnów

Nie mamy skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niekorzystnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę paleo w zły sposób, bez badań, możesz odczuć to na swojej jakości życia. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj popsuć!

dieta sokowa Tarnów detoks sokowy Tarnów

Świeżutko i naturalnie

To jest to, co potrzebujemy w czasach, kiedy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki przygotowane ze świeżych warzyw i owoców, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje właściwości.

Więcej informacji na temat diety sokowej? Sprawdź nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

Jak cateringi dietetyczne tworzą dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Tarnów, są przygotowywane na dzień przed dostarczeniem diety sokowej. Wszystkie posiłki z pewnością są świeże i posiadają bardzo dużo witamin.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która sprawi, że Twój organizm będzie miał jeszcze więcej toksyn. 

Każdy z czterech soków (czasem jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla urozmaicenia) są zawsze bezpiecznie zamknięte, aby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w odpowiedniej temperaturze. Nie może bowiem dojść do przypadkowego zagrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok będzie skiśnięty, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej już po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Tarnowa czy jakiegokolwiek innego miasta, zatrudnia profesjonalnych dietetyków, którzy muszą wiedzieć jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i dzieli się je na cztery kolory – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Tarnów detoks sokowy Tarnów
Zielone

420

Popularne przekonanie, że kolor zielony wiąże się z warzywami jest nieodzowny, podobnie jest w diecie sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, ale tylko dla smaku. Naturalnie, zielone koktajle przygotowuje się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Tarnów detoks sokowy Tarnów
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia no i imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Tarnów detoks sokowy Tarnów
Czerwone

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor będziemy mieć dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych owoców, np. arbuz. 

dieta sokowa Tarnów detoks sokowy Tarnów
Fioletowe

Do tej drużyny aptitude rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe przyjmują fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest taki że hohoho.

Wszystkie soki, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie pozwalają utracić naturalne witaminy i minerały, a także ich właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce powoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, co jest bardzo niepożądane przy diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Technika wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy musisz trzymać w chłodnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od koksu! Jeśli palisz pety nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajurek opóźni działanie diety sokowej, a dodatkowo nie będzie ona tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest całkowite rzucenie lub chociaż ograniczenie ich już na kilka dni przed dietą sokową do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Sprawdź pozostałe: