Dieta sokowa Szczecin

Jesteś zdecydowany zamówić dietę sokową w Szczecinie? Bardzo dobra decyzja! Detoks sokowy to bardzo popularna dieta w mieście, z którego pochodzisz, a dużo osób zamawia ją z dowozem pod adres zamieszkania! Co sprawia, że dieta sokowa jest taka popularna? Poniżej trochę wiedzy o diecie sokowej w Szczecinie!

Dieta sokowa w Szczecinie to

dieta sokowa Szczecin detoks sokowy Szczecin

Oczyszczanie organizmu

Bardzo tego potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest wiele toksyn, to w dodatku bardzo długo zatrzymują się w nim. Co jakiś czas należy to naprawić i zmienić funkcjonowanie naszego organizmu.

dieta sokowa Szczecin detoks sokowy Szczecin

Bez skutków ubocznych

Wiele diet źle prowadzonych mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli przeprowadzisz np. dietę ketogeniczną w zły sposób, bez jakichkolwiek badań, możesz odczuć to na swojej jakości życia. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj zepsuć!

dieta sokowa Szczecin detoks sokowy Szczecin

Świeżutko i naturalnie

To jest to, co potrzebujemy w czasach, gdy wszystko jest naszpikowane chemią. Dieta sokowa to soki stworzone z całkowicie świeżych warzyw i owoców, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje prozdrowotne właściwości.

Więcej informacji na temat diety sokowej? Sprawdź nasz wpis o tej oczyszczającej diecie pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Szczecin, są pakowane dzień przed dostawą diety sokowej. Wszystkie posiłki z pewnością są świeże i zawierają bardzo dużą ilość witamin i minerałów.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i to jedyny składnik tego pysznego posiłku. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Wszystkie cztery soki (czasem jeden sok jest zamieniany na zupę dla urozmaicenia) są zawsze bezpiecznie zamknięte, aby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w odpowiedniej temperaturze. Nie może bowiem dojść do zagrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Szczecina czy jakiegokolwiek innego miasta, zatrudnia profesjonalistów, którzy muszą wiedzieć jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Istnieją tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele różnych przepisów na dietę sokową i dzieli się je na cztery kolory – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Szczecin detoks sokowy Szczecin
Zielone

420

Popularne przekonanie, że kolor zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest nieodzowny, podobnie jest w przypadku diety sokowej. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, ale tylko dla smaku. Normalnie, zielone koktajle przygotowywane są z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Szczecin detoks sokowy Szczecin
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, wykorzystuje się warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Szczecin detoks sokowy Szczecin
Czerwone

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Często podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Szczecin detoks sokowy Szczecin
Fioletowe

Do tej drużyny power rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest z wiśni. To one sprawiają, że soki warzywno-owocowe przyjmują fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Czasem trafimy na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest taki że hohoho.

Każdy z soków, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu nie dochodzi attain utracenia naturalnych witamin i minerałów, a także ich zdrowotnych właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, co jest bardzo niepożądane przy diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Technika wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy musimy przechowywać w zimnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od mefedronu! Jeśli palisz fajury nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajków opóźni działanie diety sokowej, a dodatkowo nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Najlepszym scenariuszem jest rzucenie lub chociaż ograniczenie ich już na kilka dni przed dietą sokową, a najlepiej do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Popatrz na: