Dieta sokowa Rzeszów

Szukasz detoksu sokowego w Rzeszowie? Bardzo dobry wybór! Dieta sokowa jest bardzo popularna w Twoim mieście, a dużo osób zamawia ją z dostarczeniem do domu! Co ma w sobie takiego dieta sokowa, że wszyscy chcą jej spróbować? Przeczytaj trochę wiedzy na temat diety sokowej w Rzeszowie!

Dieta sokowa w Rzeszowie to przede wszystkim

dieta sokowa Rzeszów detoks sokowy Rzeszów

Oczyszczanie organizmu

Bardzo tego potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest wiele toksyn, to dodatkowo bardzo długo utrzymują się w nim. Raz na jakiś czas należy to naprawić i zmienić działanie naszego organizmu.

dieta sokowa Rzeszów detoks sokowy Rzeszów

Nie ma skutków ubocznych

Bardzo dużo diet źle prowadzonych mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę if w niepoprawny sposób, bez badań, możesz odczuć to na swoim życiu lub zdrowiu. Dieta sokowa jest na tyle łatwa i uniwersalna, że nie ma co tutaj zepsuć!

dieta sokowa Rzeszów detoks sokowy Rzeszów

Świeżutko i naturalnie

Tego potrzebujemy w czasach, gdy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki przygotowane ze świeżych warzyw i owoców, a w połączeniu z właściwym, utrzymują one swoje zdrowotne właściwości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety sokowej? Sprawdź nasz wpis o tej oczyszczającej diecie pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Rzeszów, są pakowane na dzień przed dostarczeniem diety sokowej. Wszystkie posiłki z pewnością są świeże i zawierają bardzo dużo witamin.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Każdy z czterech soków (czasem jeden sok jest zamieniany na zupę dla urozmaicenia) są zawsze szczelnie zamknięte, aby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w specjalnych mobilnych chłodniach. Nie może bowiem dojść do przypadkowego podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok będzie skiśnięty, a my będziemy mieć skutek trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Rzeszowa czy innego miasta, zatrudnia profesjonalistów, którzy muszą wiedzieć jak przygotować dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele różnych przepisów na dietę sokową i można podzielić je na cztery kolory – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Rzeszów detoks sokowy Rzeszów
Zielone

Popularne przekonanie, że kolor zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, podobnie jest w przypadku diety sokowej. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale można także znaleźć tutaj trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Naturalnie, zielone koktajle przygotowuje się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Rzeszów detoks sokowy Rzeszów
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, wykorzystuje się warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Rzeszów detoks sokowy Rzeszów
Czerwone

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najlepszy czerwony kolor będziemy mieć dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Często podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Rzeszów detoks sokowy Rzeszów
Fioletowe

Do tej drużyny talent rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest taki że hohoho.

Wszystkie soki, które są przygotowywane przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie powodują utraty witamin i minerałów, a także ich właściwości. Przygotowywanie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, niepożądane w diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Technika wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszelkie soki i zupy musisz przechowywać w zimnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed promieniami słonecznymi. 

Jesteś uzależniony/a od nikotyny?

Dobrze że nie od hery! Jeśli palisz fajki nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie petów opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest całkowite rzucenie albo chociaż ograniczenie ich już na kilka dni przed dietą sokową, a najlepiej do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Popatrz na: