Dieta sokowa Olsztyn

Poszukujesz detoksu sokowego w Olsztynie? Idealna decyzja! Dieta sokowa to bardzo popularna dieta w Twoim mieście, a wiele osób zamawia ją z dostarczeniem pod drzwi! Co sprawia, że dieta sokowa jest taka popularna? Sprawdź garść informacji o diecie sokowej w Olsztynie!

Dieta sokowa w Olsztynie to głównie

dieta sokowa Olsztyn detoks sokowy Olsztyn

Detoksykacja ciała

To czego bardzo potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest wiele toksyn, to w dodatku bardzo długo zatrzymują się w nim. Co jakiś czas należy to naprawić i zmienić działanie naszego organizmu.

dieta sokowa Olsztyn detoks sokowy Olsztyn

Brak skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli przeprowadzisz np. dietę dąborwskiej w niepoprawny sposób, bez dodatkowych badań, odczujesz to na swojej jakości życia. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj popsuć!

dieta sokowa Olsztyn detoks sokowy Olsztyn

Świeżość i naturalność

To jest to, co potrzebujemy w czasach, gdy wszystko jest naszpikowane chemią. Dieta sokowa to soki stworzone ze świeżych warzyw i owoców, a dzięki właściwemu przechowywaniu, utrzymują one swoje właściwości.

Więcej o diecie sokowej? Przeczytaj nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

Jak cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Olsztyn, są pakowane dzień przed dostarczeniem diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i zawierają bardzo dużo witamin i minerałów.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy czy innej chemii, która sprawi, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Każdy z czterech soków (czasami jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla urozmaicenia) są zawsze szczelnie zamknięte, aby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w niskiej temperaturze. Nie może bowiem dojść do podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok będzie skiśnięty, a my będziemy mieć skutek trzech dni diety sokowej już po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Olsztyna czy innego miasta, ma profesjonalistów, którzy wiedzą jak przygotować dietę sokową dla Ciebie. Istnieją tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele różnych przepisów na dietę sokową i dzieli się je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Olsztyn detoks sokowy Olsztyn
Zielone

Normalne przekonanie, że zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, tak samo jest w przypadku diety sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale można także znaleźć tutaj trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Standardowo, zielone koktajle tworzy się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tych osób które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Olsztyn detoks sokowy Olsztyn
Pomarańczowe

Z czym kojarzy Ci się najbardziej pomarańczowy? Z.. pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, wykorzystuje się warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Olsztyn detoks sokowy Olsztyn
Czerwone

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor będziemy mieć dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Olsztyn detoks sokowy Olsztyn
Fioletowe

Do naszych talent rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest z wiśni. To one sprawiają, że soki warzywno-owocowe przyjmują fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest przecudowny.

Każdy z soków, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być wykonywane techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie powodują utraty witamin i minerałów, a także ich właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, a jest to bardzo niepożądane w diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Ze względu na technikę wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszelkie soki i zupy musimy przechowywać w chłodnym miejscu, np. w lodówce i chronić przed promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od koksu! Jeśli palisz papierosy nałogowo, musisz pamiętać o tym, że po pierwsze to zdecydowanie najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajurek opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest całkowite rzucenie lub chociaż ograniczenie ich już na kilka dni przed dietą sokową, a najlepiej do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Popatrz na: