Dieta sokowa Lublin

Jesteś zdecydowany zamówić dietę sokową w Lublinie? Bardzo dobry pomysł! Detoks sokowy to bardzo popularna dieta w mieście, z którego pochodzisz, a wiele osób chce zamówić ją z dowozem pod adres zamieszkania! Przez co dieta sokowa jest taka popularna? Poniżej trochę wiedzy o diecie sokowej w Lublinie!

Dieta sokowa w Lublinie to przede wszystkim

dieta sokowa Lublin detoks sokowy Lublin kcal

Odkwaszanie ciała

Bardzo tego potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest bardzo dużo toksyn, to w dodatku bardzo długo zatrzymują się w nim. Co jakiś czas trzeba to naprawić i wyregulować działanie naszego organizmu. Zamiast próbować naklejek, które zakładasz na noc, spróbuj odkwasić się sokami!

dieta sokowa Lublin detoks sokowy Lublin brak kcal

Nie ma skutków ubocznych soków

Bardzo dużo diet źle prowadzonych mogą doprowadzić do wielu, złych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę czekoladową w niepoprawny sposób, bez dodatkowych badań, możesz odczuć to na swojej jakości życia. Dieta sokowa jest na tyle łatwa i uniwersalna, że nie ma co tutaj zepsuć! Dietą sokową ciężko także zepsuć funkcjonowanie organizmu.

dieta sokowa Lublin detoks sokowy Lublin

Świeżutko i naturalnie

To jest to, co potrzebujemy w czasach, kiedy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki stworzone z całkowicie świeżych warzyw i owoców, a w połączeniu z właściwym, utrzymują one swoje prozdrowotne właściwości kuracji sokami.

Więcej o diecie sokowej? Przeczytaj nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

Jak cateringi dietetyczne tworzą dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Lublin, są pakowane dzień przed dostarczeniem diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i w swoim składzie posiadają bardzo dużą ilość witamin.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i to jedyny składnik tego pysznego posiłku. Brak tutaj ulepszaczy smaku czy innej chemii, która sprawi, że Twój organizm będzie miał jeszcze więcej toksyn. Tego po prostu nie dodaje się do soków.

Wszystkie cztery soki (czasem jeden sok jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze bezpiecznie zamknięte, aby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w specjalnych mobilnych chłodniach. Nie może bowiem dojść do przypadkowego zagrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej już po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Lublina czy jakiegokolwiek innego miasta, zatrudnia profesjonalistów, którzy muszą wiedzieć jak przygotować dietę sokową dla Ciebie. Istnieją tu bowiem zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i można podzielić je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

Powszechne składniki soków

dieta sokowa Lublin detoks sokowy Lublin
Zielone

Popularne przekonanie, że kolor zielony wiąże się z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, podobnie jest w przypadku diety sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale można także znaleźć tutaj trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Zazwyczaj, zielone koktajle tworzy się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Lublin detoks sokowy Lublin
Pomarańczowe

Z czym kojarzy Ci się najbardziej pomarańczowy? Z.. pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Lublin detoks sokowy Lublin ilość dni
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor będziemy mieć dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Często podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych owoców, np. arbuz. 

dieta sokowa Lublin detoks sokowy Lublin
Fioletowe

Do naszych power rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest z wiśni. To one sprawiają, że soki warzywno-owocowe przyjmują fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Czasem trafimy na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest przecudowny.

Każdy z soków, które są tworzone przez catering dietetyczny, powinny być wykonywane techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu nie dochodzi do utracenia naturalnych witamin i minerałów, a także ich zdrowotnych właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce powoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, a jest to bardzo niepożądane w diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Ze względu na technikę wytwarzania koktajli (wspomniane wcześniej cold press) w diecie sokowej, wszelkie soki i zupy musimy przechowywać w chłodnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed promieniami słonecznymi.

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od marichuaniny! Jeśli palisz fajki nałogowo, musisz pamiętać o tym, że po pierwsze to zdecydowanie najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajek opóźni działanie diety sokowej, a dodatkowo nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Najlepszym scenariuszem dla Twojego organizmu jest całkowite rzucenie albo chociaż ograniczenie ich już na trochę przed dietą sokową do całkowitego minimum, aby każdy z soków zadziałał najlepiej.

dzień soków z sokami dla oczyszczenia organizmu

Ilość dni stosowania diety sokowej także zależy od wyboru cateringu dietetycznego. Niektóre z nich oferują soki na okres 3 dni lub 5 dni. Każdy zestaw soków posiada odpowiednią ilość kcal, dzięki czemu nasz organizm nie wyniszczy się. Taką dietę można stosować niezależnie od tego ile jesz na co dzień. Organizm podziękuje Ci za kilka dni kuracji i detoksu.

Nie jesteś z tego miasta? Popatrz na: