Dieta sokowa Łódź

Szukasz detoksu sokowego w Łodzi? Bardzo dobry pomysł! Detoks sokowy jest bardzo popularny w mieście, z którego pochodzisz, a wiele osób zamawia ją z dostarczeniem pod adres zamieszkania! Czym jest dieta sokowa, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Poniżej trochę informacji na temat diety sokowej w Łodzi!

Dieta sokowa w Łodzi to przede wszystkim

dieta sokowa Łódź detoks sokowy Łódź

Oczyszczanie organizmu

Bardzo tego potrzebujemy! Oprócz tego, że w naszym organizmie jest bardzo dużo toksyn, to dodatkowo bardzo długo utrzymują się w nim. Raz na jakiś czas trzeba to naprawić i zmienić funkcjonowanie naszego organizmu.

dieta sokowa Łódź detoks sokowy Łódź

Bez skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niekorzystnych skutków. Jeśli poprowadzisz np. dietę paleo w zły sposób, bez badań, odczujesz to na swojej jakości życia. Dieta sokowa jest na tyle łatwa i uniwersalna, że nie ma co tutaj zepsuć!

dieta sokowa Łódź detoks sokowy Łódź

Świeżutko i naturalnie

To jest to, co potrzebujemy w czasach, kiedy wszystko jest naszpikowane chemią. Dieta sokowa to soki stworzone ze świeżych warzyw i owoców, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje właściwości.

Więcej o diecie sokowej? Sprawdź nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne tworzą dietę sokową?

Każdy posiłek, który jest przygotowywany przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Łódź, są pakowane dzień przed dostarczeniem diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i zawierają bardzo dużą ilość witamin i minerałów.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy czy innej chemii, która sprawi, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Wszystkie cztery soki (czasami jeden sok jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze szczelnie zamknięte, aby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w mobilnych chłodniach. Nie może bowiem dojść do podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok będzie skiśnięty, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Łodzi czy innego miasta, zatrudnia profesjonalnych dietetyków, którzy muszą wiedzieć jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele różnych przepisów na dietę sokową i można podzielić je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Łódź detoks sokowy Łódź
Zielone

420

Normalne przekonanie, że zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest nieodzowny, podobnie jest w przypadku diety sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale można także znaleźć tutaj trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Normalnie, zielone koktajle przygotowuje się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Łódź detoks sokowy Łódź
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Łódź detoks sokowy Łódź
Czerwone

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Łódź detoks sokowy Łódź
Fioletowe

Do tej drużyny knack rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe przyjmują fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest taki że hohoho.

Każdy z soków, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być wykonywane techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie powodują utraty witamin i minerałów, a także ich właściwości. Przygotowywanie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, a jest to bardzo niepożądane w diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Technika wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszelkie soki i zupy musimy trzymać w chłodnym miejscu, np. w lodówce i chronić przed promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od mefedronu! Jeśli palisz pety nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie petów opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona tak efektywna jak mogłaby być! Najlepszym scenariuszem jest całkowite rzucenie lub chociaż zmniejszenie ilości palonych papierosów już na kilka dni przed dietą sokową do całkowitego minimum.

Nie jesteś z tego miasta? Sprawdź te: