Dieta sokowa Kraków

Chcesz zamówić detoks sokowy w Krakowie? Idealna decyzja! Dieta sokowa jest bardzo popularna w Twoim mieście, a wiele osób chce zamówić ją z dostarczeniem pod adres zamieszkania! Co ma w sobie takiego dieta sokowa, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Sprawdź trochę wiedzy o diecie sokowej w Krakowie!

Dieta sokowa w Krakowie to

diety sokowe Kraków detox sokowy organizmu Kraków

Odkwaszanie ciała

To czego bardzo potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest wiele toksyn, to dodatkowo utrzymują się bardzo długo. Co jakiś czas należy to poprawić i wyregulować działanie naszego organizmu sokami.

oczyszczanie organizmu z toksyn za pomocą owoców i warzyw

Nie ma skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę paleo w niepoprawny sposób, bez badań, możesz odczuć to na swoim życiu i zdrowiu. Detoks sokowy jest na tyle łatwy i uniwersalny, że nie ma co tutaj zepsuć!

catering dietetyczny Kraków zrzuć trochę zbędnych kilogramów

Świeżość i naturalność

To potrzebujemy w czasach, gdy wszystko jest naszpikowane chemią. Dieta sokowa to soki przygotowane z całkowicie świeżych warzyw i owoców, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje lecznicze właściwości.

Więcej o diecie sokowej? Sprawdź nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”. Mamy także bardzo dużo innych artykułów, których głównym tematem jest właśnie dieta.

Jak cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Kraków, są przygotowywane na dzień przed dostawą diety sokowej metodą cold press. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i mają bardzo dużo witamin.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany.

Każdy z czterech soków (czasem jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze szczelnie zamknięte, żeby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w mobilnych chłodniach. Nie może bowiem dojść do przypadkowego podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Krakowa czy jakiegokolwiek innego miasta, ma profesjonalnych dietetyków, którzy wiedzą jak przygotować detoks sokowy dla Ciebie. Istnieją tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i można podzielić je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

Dieta sokowa i najczęściej używane składniki do soków

3 dni detoxu sokowego Kraków dieta
Zielone

Normalne przekonanie, że zielony wiąże się z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, podobnie jest w diecie sokowej. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale można także znaleźć tutaj trochę owoców, ale tylko dla smaku. Na naturalnie zielony detox pozwalają składniki takie jak: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tych osób które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta i detox z soków organizm detoks sokowy kraków
Pomarańczowe

Z czym kojarzy Ci się najbardziej pomarańczowy? Z.. pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać składniki (warzywa i owoce) takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia no i imbir dla indywidualistów.

dieta catering kuracja dzień
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych składników, np. arbuz. 

dieta kuracji kuracja Kraków dieta
Fioletowe

Do naszych power rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest przecudowny.

Każdy z soków, które są przygotowywane przez cateringi dietetyczne, powinny być wykonywane techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu nie dochodzi do utracenia naturalnych witamin i minerałów, a także ich zdrowotnych właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie składników naszego detoksu, a jest to bardzo niepożądane przy diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Technika wytwarzania to cold press, a koktajle w detoksie, wszystkie soki i zupy musisz trzymać w zimnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed promieniami słonecznymi. 

Jesteś uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od mefedronu! Jeśli palisz fajki nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie petów opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest rzucenie albo chociaż ograniczenie ich już na trochę przed dietą sokową do całkowitego minimum. Każda dieta, którą prowadzisz powinna być wspierana rzuceniem tego nałogu.

Chcesz się delektować sokami w innym mieście? Popatrz na: