Dieta sokowa Kraków

Chcesz zamówić detoks sokowy w Krakowie? Idealna decyzja! Dieta sokowa jest bardzo popularna w Twoim mieście, a wiele osób chce zamówić ją z dostarczeniem pod adres zamieszkania! Co ma w sobie takiego dieta sokowa, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Sprawdź trochę wiedzy o diecie sokowej w Krakowie!

Dieta sokowa w Krakowie to

Kraków detox sokowy organizmu Kraków

Odkwaszanie ciała

Diety sokowe to jest to, czego bardzo potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest wiele toksyn, to dodatkowo utrzymują się bardzo długo. Co jakiś czas należy to poprawić i wyregulować działanie naszego organizmu sokami.

oczyszczanie organizmu z toksyn za pomocą

Nie ma skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę paleo w niepoprawny sposób, bez badań, możesz odczuć to na swoim życiu i zdrowiu. Detoks sokowy jest na tyle łatwy i uniwersalny, że nie ma co tutaj zepsuć! To tak naprawdę trochę owoców i warzyw w formie płynnej!

catering dietetyczny Kraków

Świeżość i naturalność

To potrzebujemy w czasach, gdy wszystko jest naszpikowane chemią. Dieta sokowa to soki przygotowane z całkowicie świeżych warzyw i owoców, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje lecznicze właściwości. Zrzuć trochę zbędnych kilogramów dzięki odpowiednim posiłkom!

Więcej o diecie sokowej? Sprawdź nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”. Mamy także bardzo dużo innych artykułów, których głównym tematem jest właśnie dieta.

Jak cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Kraków, są przygotowywane na dzień przed dostawą diety sokowej metodą cold press. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i mają bardzo dużo witamin.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany.

Każdy z czterech soków (czasem jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze szczelnie zamknięte, żeby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w mobilnych chłodniach. Nie może bowiem dojść do przypadkowego podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Krakowa czy jakiegokolwiek innego miasta, ma profesjonalnych dietetyków, którzy wiedzą jak przygotować detoks sokowy dla Ciebie. Istnieją tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i można podzielić je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

Detoks sokowy i najczęściej używane owoce i warzywa do soków

3 dni detoxu sokowego Kraków dieta dostawa dnia
Zielone

Normalnym jest przekonanie, że zielony wiąże się z warzywami, podobnie jest w diecie sokowej. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale można także znaleźć tutaj trochę owoców, ale tylko dla smaku. Na naturalnie zielony detox pozwalają składniki takie jak: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tych osób które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka. Taki zestaw zdecydowanie poprawia samopoczucie!

dieta i detox z soków organizm kraków
Pomarańczowe

Z czym kojarzy Ci się najbardziej pomarańczowy? Z.. pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać składniki (warzywa i owoce) takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia no i imbir dla indywidualistów.

dieta catering kuracja dostawa
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Popraw sobie dzień i samopoczucie przez czerwony zestaw! Najpiękniejszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych składników, np. arbuz. 

dieta kuracji kuracja Kraków dieta
Fioletowe

Nasz detoks sokowy potrzebował jeszcze tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest przecudowny.

Każdy z soków, które są przygotowywane przez cateringi dietetyczne, powinny być wykonywane techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu nie dochodzi do utracenia naturalnych witamin i minerałów, a także ich zdrowotnych właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie składników naszego detoksu, a jest to bardzo niepożądane przy diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Technika wytwarzania to cold press, a koktajle w detoksie, wszystkie soki i zupy musisz trzymać w zimnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed promieniami słonecznymi. 

Jesteś uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od mefedronu! Jeśli palisz fajki nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie petów opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest rzucenie albo chociaż ograniczenie ich już na trochę przed dietą sokową do całkowitego minimum. Każda dieta, którą prowadzisz powinna być wspierana rzuceniem tego nałogu.

detoks diety kcal organizmu dni

Do detoksu sokowego bardzo często podchodzą osoby, które po okresie świątecznym lub po nowym roku, chcą oczyścić organizm z zalegających, zbędnych kilogramów, a także niepotrzebnych toksyn. W czasie trwania diety, dostarczane są wszelkie składniki odżywcze (witaminy i minerały), a dotychczasowe nawyki żywieniowe mogą przejść całkowitą odmianę. Dietetycy z cateringów dietetycznych, gwarantują także dostarczenie wszystkich potrzebnych wartości odżywczych naszemu organizmowi. Kuracja sokowa jest pierwszym z kroków, który musisz podjąć, aby poprawić swoją jakość życia. Zamień zwykłe jedzenie, które tuczy zamiast pomagać – wybierz dietę opierającą się na oczyszczaniu sokami, która poprawi kondycję Twojego organizmu! Catering dietetyczny, który wybierzesz, z pewnością Ci w tym wszystkim pomoże, jeśli tylko zamówisz świeżo przygotowany detoks!

A może chcesz spróbować detoks sokowy i świeżo przygotowane soki w innym mieście? Dla każdego klienta, nie zależnie od menu, cateringi dietetyczne często dostarczają także do: